Вендел Мед 1кг

Шифра на производ (SKU): 000001

Достапност (кол. на залиха): на залиха

2,250.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Wendell Estate
Замислете
Мед директно од пчелината кошница. Со вкус на прериско лето.
Совршено гориво за умот и телото.
Посветена работа на занаетчии од светска класа.
Премиум мед собран од една семејна фарма.
Вкусно и деликатно.
Ексклузивен Канадски мед.

СУРОВ: Незагреан, нефилтриран мед. Ги содржи сите здравствени придобивки, здрави ензими, полен и прополис.
ЧИСТ: Ништо не е додадено. Ништо не е отстрането. GenuHoney сертифициран.
АВТЕНТИЧЕН: Собрано од сопствени пчели и свежо спакувано на канадска фарма.
ПРЕСТИЖЕН: Светска пчеларска награда Златен медал 2019 година - најдобар мек сет мед во светот.
ЕКОНОМИЧЕН: Тегла со најдобра вредност: најмногу мед за вашите пари.
1 кг (2,2 lbs) суров, мек мед спакуван во еколошки PET пластична тегла. Оригиналниот канадски гурмански суров мед еспакуван свеж на соствена фарма. Одржливо собран мед од детелина, луцерка и цвет од преријата. Незагреан. Необработен.
Секоја капка мед од имотот Вендел се собира од нивните сопствени пчели и се пакува само свеж на фармата од нив, пчеларите. Бидејќи Вендел медот никогаш не се загрева сите здрави ензими остануваат недопрени. Единствената „обработка“ што се прави е предење на медот од саќето и цедење на поголеми парчиња восок. Со тоа, целиот природен пчелен полен и прополис остануваат во медот. Ова е медот што го јадат пчелите и ова е медот што го јаде пчеларот. Ние сме среќни да го споделиме со вас. Почестени сме и што нашата страст за совршенство на мед е препознаена со престижни меѓународни награди: Златен медал за најдобар мек сет мед во светот на Светските пчеларски награди за 2019 година и Платина на меѓународните награди за мед во Лондон во 2020 година. Wendell Estate Honey е исто така првиот бренд на мед во Канада што го доби ригорозниот сертификат за автентичност на медот на GenuHoney.
Дозволете ни да го промениме начинот на кој размислувате за медот. Јадете мед како пчелар!
 

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака