Вега протеин со вкус на ванила 1000г

Шифра на производ (SKU): 000010

Достапност (кол. на залиха): на залиха

1,550.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Vega
Вега органски протеини со вкус на кремаста ванила во прав 1 кг
Протеински прав од растителна основа
Вкус: кремаста ванила
21 g протеини
Не-ГМО
Без глутен
Без додаден шеќер
26 порции
Кутија од 1 кг
 
Бренд:      Вега
Големина на садот:  1 кг
Вкус:      Ванила
Форма:      прав
Глутен:      Без глутен
Органски:    Да
Состав: Органски протеин од грашок, Органски скроб од грашок, Органска гума од грашок, Органски влакна од грашок, Органски спанаќ во прав, Органски прав од трева од луцерка, Екстракт од органски лист од стевиа, Органска гума за гуар, органска спирулина во прав, ксантанска гума, органски екстракт од органски кељ, овошна мешавина (органски сок од цреша ацерола во прав, органски сок од брусница во прав, органска боровинка во прав), органска брокула во прав, природни вкусови.
Произведено во капацитет во кој се обработуваат и млеко, соја, јајца поради што може да содржи траги од млеко, соја и јајца.
 
Нутритивни вредности:  
       
На     една мерица (38g)
Енергија     150kcal
Масти     2,5 g
  Заситени масти   0,5 g
 Транс масти   0 g
Јаглехидрати   12 g
 Шеќери     1 g
 Влакна     5 g
Протеини   21 g
Холестерол   0 mg
Натриум     250 mg
Калиум     100 mg
Калциум     125 mg
Железо     5,5 mg
Витамин A   50 μg
Витамин Ц   6 mg
Витамин К   32 μg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака