Темно чоколадо со акаи и боровинки 850г

Шифра на производ (SKU): 000008

Достапност (кол. на залиха): на залиха

450.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: hersheyland
Каснете го темното чоколадо BROOKSIDE и воочете ја разликата. Внимателно одбрани комбинации на овошни сокови, вкусови и темна чоколада за навистина незаборавно искуство. Почестете се со овој совршено изработен десерт само од BROOKSIDE.
Чоколадите на Brookside открија низа егзотични овошја од целиот свет.
Направено од мешавина од сок од акаи бобинки, сок од боровинки и други избрани овошни сокови.
Мазна темна чоколада опкружува засладено парче овошје.
Увезено од Канада.
Состав: Темно чоколадо(шеќер, незасладено чоколадо, путер какао, млечни состојки, какао во прав, лецитин(соја), сол, природен вкус), шеќер, сируп од пченка, сок овошен ран, концентрат на еберин блов, ц.концентрати на бобински сок, лимон), малтодекстрин, концентрат од дејонизиран сок од јаболко, природен врс, пектин,  јаболкова киселина, масло од канола, концентрат од пире од акаи, сода бикарбона, аскорбинска киселина, натриум цитрат, цитриумски консултан.
Може да содржи бадеми.
Нутритивни вредности:  
       
На     40 g(16 парчиња)
Енергија     170 kcal
Масти     8 g
  од кои заситени   5 g
Јаглехидрати   28 g
  од кои шеќери   24 g
Влакна     1 g
Протеини   1 g
Натриум     55 mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака