Спирулина 200 таблети

Шифра на производ (SKU): 1000058

Достапност (кол. на залиха): на залиха

690.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органските таблети спирулина се направени од прав од спирулина. Спирулината е природна зелено-сина алга која се наоѓа во свежите и солените води. Алгите се мијат и сушат и потоа се мелат во ситен прав, по што се прават таблети.
Спирулината е една од најгустите намирници на земјата. Има моќни антиоксидантни и антиинфламаторни својства. Поседувањето на овој додаток во форма на таблети им олеснува на потрошувачите да ја вклучат оваа суперхрана во нивната секојдневна рутина.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1040kJ/350kcal
Масти     5,9 g
  од кои заситени   1,1 g
Јаглехидрати   13 g
  од кои шеќери   3 g
Влакна     0 g
Протеини   60 g
Сол     1,75 g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака