Сируп од урми 350г

Шифра на производ (SKU): 1000056

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

390.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органски сируп од урма, исто така неправилно наречен „мед“ од урма, е темно сладок сируп направен од екстракт од урма и типичен за блискоисточната кујна. Сирупот од урми во арапскиот свет се нарекува Руб Ал-Тамр.
Нашиот сируп од урми е направен од 100% органски и биодинамични урми на биодинамиката Оаза Хазуа. 
Сирупот од урми може да се користи како состојка за енергетски пијалоци, сосови, каши од житарки и друго.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     1259 kJ/ 310 kca
Масти     0 g  
  од кои заситени   0 g  
Јаглехидрати   75 g  
  од кои шеќери   65 g  
Влакна     8 g  
Протеини   2,7 g  
Сол     500 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака