Шеќер од урми 350г

Шифра на производ (SKU): 1000059

Достапност (кол. на залиха): на залиха

490.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Нашиот органски шеќер од урма е направен од 100% органски суви урми – овој шеќер од урма е сосема природна форма на шеќер и здрава замена за рафинираните шеќери. Можете да најдете повеќе информации за нашиот урмски шеќер подолу.
Шеќерот од урма всушност не е шеќер, туку производ на исушените урми кои се мелени на фини парчиња, шеќерот од урма е интензивно сладок, со богатство слично на кафеавиот шеќер. За разлика од другите засладувачи како што се агаве, јаворов сируп и други, шеќерот од урма не е рафиниран и затоа технички се смета за цела храна.
Шеќерот од урма може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази и друго.
На     100 g
Енергија     1561kJ/373kcal
Масти     0,5g
  од кои заситени   <0,05g
Јаглехидрати   85g
  од кои шеќери   68g
Влакна     8g
Протеини   3g
Сол     100mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака