Протеин од ориз во прав 500г

Шифра на производ (SKU): 1000054

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

720.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Протеинскиот прав од органски ориз е природен извор на протеини без млечни производи и без глутен. Идеален е за вегани, вегетаријанци или за секој со целијачна болест или нетолеранција на глутен.
Протеинскиот прав од ориз е богат со влакна, антиоксиданси и Б-витамини. Овој прав добро функционира во производството на прехранбени производи, формули и додатоци.
Органскиот протеин од ориз во прав може да се користи како состојка за протеински шејкови, смути, печива, енергетски пијалоци и многу повеќе.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1580 kJ/ 371 kcal
Масти     2,9g
  од кои заситени   0,9g
Јаглехидрати   9,6
  од кои шеќери   <0,1g
Влакна     9,6g
Протеини   80,6g
Сол     0,3g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака