Протеин од грашок во прав 500г

Шифра на производ (SKU): 1000053

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

720.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органскиот протеински прав од грашок е додаток направен со екстракција на протеинот од жолт грашок. Тој е природно вегански и хипоалергичен, а исто така е одличен извор на железо.
Нашиот протеински прав е извлечен од грашок без ГМО со цел да се добие најквалитетен производ. Овој протеин најчесто се користи во спортска исхрана, како и во прехранбени производи, формули и додатоци.
Прашокот од органски протеин од грашок може да се користи како состојка за протеински шејкови, смути, печива, енергетски пијалоци и многу повеќе.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1570 kJ/ 374
Масти     0,4g
  од кои заситени   0g
Јаглехидрати   14g
  од кои шеќери   0,7g
Влакна     3g
Протеини   81,3g
Сол     0,5g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака