Органски намаз од лешник и чоколадо 300г

Шифра на производ (SKU): 1000052

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

510.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Состојки: кафеав шеќер од трска* (39%), растителни масти* (сончогледово масло*, какао путер*), паста од лешник* (20%), какао во прав* (7%), обезмастено млеко во прав*, екстракт од ванила*.
Може да содржи траги од други јаткасти плодови.
Без палмино масло. Без конзерванси, вештачки бои или вкусови.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     2439kJ/587kcal
Масти     41,1g
  од кои заситени   7,3g
Јаглехидрати   44,9g
  од кои шеќери   43,4g
Влакна     4,2g
Протеини   7,1g
Сол     0,01g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака