МЕЛНИЦА ЗА КАФЕ КМ5 МАТ БЕЛА

Шифра на производ (SKU): 1000079

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

14,990.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Moccamaster
Moccamaster КМ5 Мелницата за кафе е најновото дополнување на семејството Moccamaster и вистински предводник во својата категорија. Оваа рачно изработена мелница за кафе е целосно редизајнирана и изградена со квалитетот што го очекувате од Moccamaster. Дизајнот е силен, одржлив и совршено се вклопува со познатите Moccamaster кафемати. Сега можете уште подобро да го доживеете вистинскиот вкус на кафето.
Истакнати и уникатни
Со својата прецизна технологија KM5, можете да ги мелете вашите омилени зрна кафе до точна, униформа големина. Издржливите челични бруси за брусење обезбедуваат високо прецизно и еднолично мелење и се изградени да траат со години. Згора на тоа, бирачот е дизајниран да ја приспособува непречено големината на мелењето, така што мелницата може да се користи и за други методи на подготовка.
KM5 е опремен со моќен мотор кој работи тивко и ефикасно. Како резултат на тоа, мелницата меле 60 грама кафе за помалку од 30 секунди. Благодарение на специјално дизајнираниот излез, нема неред и се намалува статичкото полнење на меленото кафе, за почисто мелење.
Издржливост
Како и апаратите за кафе, мелницата за кафе Moccamaster е направена од висококвалитетни и издржливи материјали од Европа, обезбедувајќи вашата мелница да трае што подолго. За да се обезбеди квалитетот на мелницата за кафе, Moccamaster нуди 5-годишна гаранција за секоја машина. Така, можете уште подолго да уживате во совршено свареното кафе и прекрасниот дизајн.
Придобивки
• Брзина: 60 гр кафе за помалку од 30 секунди
• Ниско задржување
• Во еден чекор: бројчаникот е без скали за вашата лична совршена големина на мелење
• Разноврсност: погодна за различни методи на подготовка
• Современ дизајн на мокамастер кој е достапен во три бои
• Рачно изработено во Холандија со употреба на издржливи и висококвалитетни материјали
• Издржлив: долг животен век, може да се поправи и сите делови се достапни посебно
• 5-годишна гаранција
• Сертифициран од Европскиот центар за подготовка на кафе (ECBC)
Што има во кутијата?
Мокамастер KM5 Мелница за кафе
Стаклена канта за собирање
Гумен капак за мелење
Гумен капак за складирање
Мерна лажица
Капак за бункер за зрна
Упатство за употреба NL/D/F/ES/P на повеќе јазици

Карактеристики:
• Димензии: Д 21,1 см Ш 12,8 см В 32,3 см
• Должина на кабел: 100 cm
• Тежина: 4,6 kg
• Потрошувачка на енергија: 310 W
• Напон: 230 V
• Херци: 50 Hz
• Приклучок: Тип EU C/F
• Материјал: метал / пластика (БПА/БПС/БПФ и без фталати)
• Волуменски бинхопер: 675 ml / 250 гр
• Корпа за фаќање волумен: 275 ml / 100 gr
• Сертификати: ECBC
• Гаранција: 5 години

Функционалности:
• Долен дел со анти-лизгање
• Едноставна работа
• Повеќенаменски за различни методи на подготовка
• Голем бункер за чување на зрна
• Може да се поправи

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака