Масло од авокадо 250мл

Шифра на производ (SKU): 1000049

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

790.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Ние нудиме органско девствено масло од авокадо за да одговара на сите ваши потреби. 
Нашето органско девствено масло од авокадо се добива од најдоброто мексикански Хас авокадо и не содржи синтетички ѓубрива, пестициди и други штетни агрохемикалии. Хас авокадото е познато по својот супериорен вкус, што ги прави одличен избор за производство на масла од авокадо. Девственото масло од авокадо е богато со олеинска киселина, монозаситени омега-9 масни киселини.
Маслото од авокадо може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази, намази, козметика и друго.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     3700 kJ/900 kcal
Масти     100 g  
  од кои заситени   11,5 g  
Јаглехидрати   0 g  
  од кои шеќери   0 g  
Влакна     0 g  
Протеини   0 g  
Сол     0 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака