Мача во прав 100г.

Шифра на производ (SKU): 1000050

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

660.00 ден. (на попуст од 660.00 ден.)0%


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органскиот прав „Matcha“ е јапонски зелен чај во прав направен од ситно прашкасти суви листови чај. Има малку горчлив, растителен вкус и живописна зелена боја што произлегува од високите нивоа на хлорофил на листовите.
Matcha Powder е камен-темелник на традиционалните јапонски церемонии за чај со векови.
Органскиот прав „Matcha“ може да се користи како состојка за смути, сокови, печива, житарки, граноли и друго…
Можете да пиете мача со топла или ладна вода. Можете дури и да направите вкусни лате, гранола и маски за лице.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1320kJ/315kcal
Масти     2,5g
  од кои заситени   <1g
Јаглехидрати   67,8g
  од кои шеќери   6,7
Влакна     34,8
Протеини   22,8
Сол     <3mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака