Кокосово млеко во прав 250г

Шифра на производ (SKU): 1000045

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

690.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органското кокосово млеко во прав е млеко во прав без лактоза направено од свежо цедено кокосово млеко. Се подложува на процес на хомогенизација и се суши со прскање, оставајќи зад себе фин прав.
Кокосовото млеко во прав може да се реконституира во кокосово млеко со целосен вкус, со едноставно додавање вода. Исто така е одличен додаток во пијалоци како кафе, чај или смути, како и во готвењето.
Органското кокосово млеко во прав може да се користи како состојка за сладолед, сосови, супи и кари, печива, смути и друго.
На     100 g
Енергија     2591,2kJ/619,3kcal
Масти     55g
  од кои заситени   39g
Јаглехидрати   20g
  од кои шеќери   4,18g
Влакна     0 g
Протеини   5 g
Сол     0 mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака