Кокосово млеко 400мл

Шифра на производ (SKU): 1000044

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

190.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Кокосовото млеко е направено со ладно цедење на чистата внатрешност од кокосот и потоа се одделува маслото, така што на крајот останува само кокосовото млеко. Потоа млекото се разредува со вода и се меша со цел да се создаде хомогена супстанција. Кокосовото млеко е одлична безлактозна замена за млекото. Користете го во сосови, кари, смути напитоци и останато, или пијте го како ладен пијалак. 
Состојки: Органско кокосово млеко(95%), Вода(5%)
 
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     726 кЈ/174 kcal
Масти     17 g
  од кои заситени   14,9 g
Јаглехидрати   2,6 g
  од кои шеќери   1,7 g
Влакна     1 g
Протеини   1,1 g
Сол     16 mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака