Кокосово МЦТ масло 250мл

Шифра на производ (SKU): 1000046

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

790.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Нудиме органско МЦТ масло.
Органското MCT масло е течно кокосово масло. MCT содржи синџири на масти со средна должина наречени триглицериди. Поради нивната пократка должина, MCT е безбоен, без мирис и останува течен на собна температура. Тој е богат со лауринска, каприлна и капринска киселина, што го прави совршено масло за додавање во храната.
MCT маслото може да се користи како состојка за винегрети, смути, сокови и многу повеќе... 
На     100 g
Енергија     3760kJ/900kcal
Масти     100g
  од кои заситени   100g
Јаглехидрати   0g
  од кои шеќери   0g
Влакна     0g
Протеини   0g
Сол     0mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака