Кокосово масло 500мл

Шифра на производ (SKU): 000032

Достапност (кол. на залиха): на залиха

490.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Ладно цедено кокосово масло може да се користи како замена на другите масла, вклучувајки го и путерот. 
Користете го со готвење, печење, како намаз или нанесете мала количина на вашата кожа како навлажнувач за тело или отстранувач на шминка.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     3764 kJ/899 kcal
Масти     99,88 g  
  од кои заситени   93,9 g  
Јаглехидрати   0 g  
  од кои шеќери   0 g  
Влакна     0 g  
Протеини   0 g  
Сол     0 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака