Кокосово брашно 500г

Шифра на производ (SKU): 1000042

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

390.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Кокосовото брашно е нуспроизвод на екстра девственото кокосово масло. Исушените кокосови влакна прво се исфрлаат, а потоа се мелат во прав.Тоа е кокосово влакно и задржува околу 15% од содржината на маснотии.Природен и незасладен, има малку вкус и мирис на кокос, добро се вклопува со другите состојки и не преовладува. Иако има лесен, воздушен изглед и текстура кога се суши, станува релативно густ при готвење или печење.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     396 kcal
Масти     11,7 g
  од кои заситени   11,6
Јаглехидрати   60g
  од кои шеќери   8,6g
Влакна     43,3g
Протеини   18,4g
Сол     60,5mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака