Кокосова вода во прав 100г

Шифра на производ (SKU): 1000041

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

660.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органската кокосова вода во прав се добива со сушење на кокосова вода во фин бел прав. Ги има истите карактеристики и придобивки како свежата кокосова вода.
Едноставно измешајте кокосова вода во прав со вода за освежителен пијалок или измешајте ја во шејкови, смути и сокови. Кокосовата вода е одличен извор на калциум, железо и витамин Д.
Органската кокосова вода во прав може да се користи како состојка за сладолед, енергетски пијалоци, смути и друго.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     1590 kJ/380 kcal
Масти     0 g  
  од кои заситени   0 g  
Јаглехидрати   93 g  
  од кои шеќери   14 g  
Влакна     1 g  
Протеини   0 g  
Сол     105 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака