Кокосов сируп темен 350г

Шифра на производ (SKU): 000075

Достапност (кол. на залиха): на залиха

490.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Нудиме Light кокос и сируп од темно кокос за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски сируп од кокос подолу.
Органскиот сируп од темен кокос се прави со разредување на кокосовата карамела направена од шеќер од цвет од кокос со вода за да се создаде густа течност со долг рок на траење. Тој е природен засладувач и е погоден за вегетаријанци и вегани. Тој е помалку филтриран од светлиот кокосов сируп. Оттука потемната боја.
Кокосовиот сируп може да се користи како состојка за печива, прелив за десерт и многу повеќе... Најопштата примена е да се наполни во пластични шишиња за цедење за малопродажба.
Нутритивни вредности:      
           
На     100 g    
Енергија     1305 kJ/312 kcal  
Масти     0,8 g    
  од кои заситени   0 g    
Јаглехидрати   78 g    
  од кои шеќери   78 g    
Влакна     0 g    
Протеини   0 g    
Сол     57 mg    

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака