Кокосов сируп светол 350г

Шифра на производ (SKU): 1000038

Достапност (кол. на залиха): на залиха

490.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Нудиме Light кокос и сируп од темно кокос за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски сируп од кокос подолу.
Органскиот, лесен кокос сируп се прави со разредување на кокосовата карамела направена од шеќер од кокосови цветови со вода за да се создаде густа течност со долг рок на траење. Тој е природен засладувач и е погоден за вегетаријанци и вегани.
Кокосовиот сируп може да се користи како состојка за печива, прелив за десерт и многу повеќе.
Нутритивни вредности:      
           
На     100 g    
Енергија     1305 kJ/312 kcal  
Масти     0,8 g    
  од кои заситени   0 g    
Јаглехидрати   78 g    
  од кои шеќери   78 g    
Влакна     0 g    
Протеини   0 g    
Сол     57 mg    

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака