Кокосов шеќер 350г

Шифра на производ (SKU): 000018

Достапност (кол. на залиха): на залиха

490.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органскиот шеќер од кокос или шеќер од цвет од кокос се создава од цветовите на кокосовото дрво. Новите никулци на кокосово цвеќе се сечат и потоа се врзуваат заедно пред да се опрашуваат. Сокот од кокосовото цвеќе се бере, се карамелизира и потоа се суши во шеќер. Шеќерот се филтрира низ мрежи со различен број на конци. Шеќерот од кокосовиот цвет има висока содржина на минерали (калиум, магнезиум, цинк и железо), витамини Б1, 2, 3 и 6, како и масни киселини со краток синџир, полифеноли и антиоксиданси.
Кокосовиот шеќер може да се користи како состојка за енергетски кондиторски производи, десерти, печива и друго.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     390 kcal  
Масти     0,52 g  
  од кои заситени   0,26 g  
Јаглехидрати   93,48 g  
  од кои шеќери   92,91 g  
Влакна     4,29 g  
Протеини   1,41 g  
Сол     66,05 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака