Кокосов крем 400мл

Шифра на производ (SKU): 1000037

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

290.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органскиот крем од кокос Maya Gold е богато кокосово млеко кое се прави со ладно цедење на чистото кокосово месо и потоа одвојување на маслото така што ќе остане само кремот од кокос. Кремот потоа се разредува со вода и се меша за да се создаде хомогенизирана супстанција. Кокосовиот крем е одлична млечна замена без лактоза. Користете го во сосови, кари, смути и друго или пијте го како ладен пијалок. 
Погоден за вегани.
Чувајте го во фрижидер кога ќе се отвори.
Состав: органско кокосово млеко (60%), вода (40%).
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     3719 kJ/8890kcal
Масти     22 g  
  од кои заситени   19,3 g  
Јаглехидрати   3,3 g  
  од кои шеќери   2 g  
Влакна     1 g  
Протеини   1 g  
Сол     17,1 mg  

 

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака