Кето бар без шеќер со путер од кикирики 40г

Шифра на производ (SKU): 000011

Достапност (кол. на залиха): на залиха

60.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: No Sugar Company
Воведување на безгрижно уживање, барот No Sugar Co. Keto е првиот од ваков вид! Богат е со вкус, здрави масти и протеини, додека ги одржува јаглехидратите што е можно пониско. Со 0 g шеќер, кето барот No Sugar Co. ќе ги воодушеви вашите сетила за вкус и ќе ви ја обезбеди потребната енергија за да ви помогне во текот на денот. Кето барот без шеќер е одличен додаток на плановите за оброци со кето и ниска застапеност на јаглехидрати - со висока содржина на масти. Кето баровите се пријателски за кетогени, направени со природни состојки, не-ГМО и без глутен.
Со вкус на чоколаден путер од кикирики
Состав: Изомалто олигосахарид, изолат од фаба зрно, еритритол (11,40%), какао маса (11,25%), органски путер од кикирики (8,42%), какао путер, изолат од протеин од ориз, масло од кикирики (4,85%), инулин, сончоглед лецитин, природни ароми, растворливи влакна од тапиока, кокосово масло, морска сол, растителен глицерин, екстракт од стевиа, ванила во прав, путер од бадем.
Алергените се означени со темна боја.
Може да содржи: млеко, соја и јаткасти плодови.
Преработено и спакувано во Канада.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     2351kJ/565kcal
Масти     33g
  од кои заситени   15g
Јаглехидрати   35g
  од кои шеќери   0g
Еритритол   10g
Влакна     18g
Протеини   23g
Сол     0,80g
Калиум     150mg
Калциум     10mg
Железо     2,5mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака