Кето бар без шеќер со парчиња чоколадо 40г

Шифра на производ (SKU): 000012

Достапност (кол. на залиха): на залиха

60.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: No Sugar Company
Воведување на безгрижно уживање, барот No Sugar Co. Keto е првиот од ваков вид! Богат е со вкус, здрави масти и протеини, додека ги одржува јаглехидратите што е можно пониско. Со 0 g шеќер, кето барот No Sugar Co. ќе ги воодушеви вашите сетила за вкус и ќе ви ја обезбеди потребната енергија за да ви помогне во текот на денот. Кето барот без шеќер е одличен додаток на плановите за оброци со кето и ниска застапеност на јаглехидрати - со висока содржина на масти. Кето баровите се пријателски за кетогени, направени со природни состојки, не-ГМО и без глутен.
Со чоколадни парчиња
Изомалто олигосахарид, изолат од фаба зрно, какао маса (11,25%), еритритол (11,02%), какао путер, изолат од протеин од ориз, путер од бадем (6,22%), инулин, органски грутки од какао, сончоглед лецитин, растворлив тапиока влакна, природни вкусови, растителен глицерин, морска сол, ванила во прав, екстракт од стевиа, органски путер од кикирики.
Алергените се означени со темна боја.
Може да содржи: млеко, соја и јаткасти плодови.
Преработено и спакувано во Канада.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     2320kJ/558kcal
Масти     32.5g
  од кои заситени   17.5g
Јаглехидрати   35g
  од кои шеќери   0g
Еритритол   10g
Влакна     17.5g
Протеини   22.5g
Сол     1.3g
Калиум     160mg
Калциум     33mg
Железо     2.5mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака