Какао во прав 200г

Шифра на производ (SKU): 1000036

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

380.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органското сурово какао во прав се добива со ладно цедење печени зрна какао и потоа мелење во ситен прав. Овој процес ја отстранува речиси целата маснотија од зрното какао, оставајќи силен, богат и горчлив вкус. Какаото е одличен извор на антиоксиданси како што се процијанидините и флавоноидите.
Какаото во прав може да се користи како состојка за печива, производство на чоколади, пијалоци како што се смути и шејкови и друго.
100% органски какао во прав. Богата со протеини, железо, магнезиум, флавоноиди, антиоксиданси и незаситени масти, непреработеното зрно какао изобилува со здрави состојки.
Покрај класичен пијалок од какао, можете да подготвите многу други работи со сирово какао, како што се енергетски топчиња или прелив за мусли.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     1430 kJ/342 kcal
Масти     11 g  
  од кои заситени   6,5 g  
Јаглехидрати   14 g  
  од кои шеќери   0 g  
Влакна     33 g  
Протеини   24 g  
Сол     <0,1 g  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака