КАФЕМАТ МОККАФОУР АУТОФИЛ - НЛ

Шифра на производ (SKU): 1000068

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

73,800.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Moccamaster
Moccamaster Moccafour Autofill е професионална машина за кафе со филтер од професионалната палета на Moccamaster. Како што можете да видите на прв поглед, погоден е за кафулиња, бизниси или хотели каде што е потребен голем обем на кафе.
Машина за кафе со голем капацитет за филтер кафе
Мокафур е опремен со 4 стаклени чајници. Овој капач ви овозможува истовремено да подготвите две лонци со кафе. Две грејни плочи на горниот дел од машината се достапни за подготовка на големи количини кафе. Тие обезбедуваат доволно снабдување со кафе додека дното ја подготвува следната серија. Садот се полни за околу 8 минути. Ова значи дека секое тенџере, кога е целосно наполнето, содржи 1,8 литри кафе или 15 шолји ако сакате.
Директно поврзување со водоводот, нема потреба да се грижите за полнење
Moccamaster Moccafour Autofill е опремен со автоматско поврзување со водоводот. Вие едноставно ја поврзувате машината со доводот за вода, што ви заштедува многу време кога станува збор за полнење на резервоарот за вода. За да спречите калцифицирање на капачот, препорачуваме да поставите филтер за вода помеѓу машината за кафе и приклучокот за вода.
Квалитетна машина создадена под покровителство на Европскиот центар за кафе​
Moccafour е рачно склопен, индивидуално тестиран и одобрен од Европскиот центар за кафе. Погоден е за секој објект каде што можете да го искористите неговиот голем капацитет. Висококвалитетните делови гарантираат дека ќе добиете сигурна и моќна машина за кафе.
Параметри      
Боја Црна   Црна  
Волумен    3,6  
Автоматско чистење  Не  
Мелница за зрна кафе  Не  
Напон      230V  
Извор на вода    Директно водоснабдување

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака