КАФЕМАТ КБГТ ПОЛИРАНО СРЕБРО -НЛ

Шифра на производ (SKU): 1000076

Достапност (кол. на залиха): на залиха

13,990.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Moccamaster
Нашите машини за кафе Moccamaster се рачно изработени во срцето на Холандија од 1968 година. Никогаш кафето немало толку добар вкус како кај машината за кафе со филтер Moccamaster. Не е случајно што Moccamaster е меѓународно награден како најдобар производител на кафе од експерти од Европскиот центар за подготовка на кафе и Специјалната асоцијација за кафе.
Уникатен вкус со Moccamaster
Тајната зад совршената шолја кафе е температурата на која се подготвува кафето. Бакарниот грејач на Moccamaster е единствен и обезбедува оптимална температура на варење помеѓу 92°C и 96°C. Зошто оваа температура е оптимална? Ако кафето се прави премногу ладно, има кисел вкус. Ако кафето се вари премногу топло, има горчлив вкус. Мокамастер ја наоѓа совршената рамнотежа и подготвува кафе на вистинска температура, така што ќе ја испиете највкусната шолја кафе.
Придобивки:
• Брзина: полн бокал кафе за 6 минути
• Топло кафе: совршена температура на варење од 92-96°C
• Практично: пијте топло кафе каде било благодарение на висококвалитетниот термички бокал
• Безбедно: процесот на варење кафе функционира само кога термичкиот бокал е поставен
• Современ дизајн и достапен во неколку бои
• Рачно изработено во Холандија со користење на висококвалитетни материјали
• Издржлив: долг животен век и поправка со 5-годишна гаранција, сите делови се достапни посебно
• Сертифициран од Европскиот центар за подготовка на кафе (ECBC) и Специјалната асоцијација за кафе (SCA)
Термички бокал
Moccamaster KBGT вклучува термички бокал од не 'рѓосувачки челик и стаклено внатрешно шише. Ова го одржува полниот бокал кафе топол до 80°C до 3 часа! По 8 часа, температурата на кафето е дури 50°C. Така, без разлика дали работите внатре или на отворено, отсега секогаш ќе уживате во топла, вкусна шолја кафе. Задолжително за вистинскиот кафе уживатели! Машината за кафе со филтер Moccamaster приготвува околу 1,25 литри кафе, што ви овозможува да сварите 10 шолји кафе. Идеален за љубителите на кафе кои варат поголеми количини кафе во еден ден.
Издржлив
Машините за кафе Moccamaster се направени со висококвалитетни материјали, со што се обезбедува вашата машина за кафе да трае што е можно подолго. За да се обезбеди квалитетот на машините за кафе со филтер, Moccamaster нуди 5-годишна гаранција за секоја машина. Така, можете уште подолго да уживате во совршено свареното кафе и прекрасниот дизајн. Филтерот со талог од кафе едноставно може да се стави во корпата за складирање на отпад. Така немате пластичен или алуминиумски отпад.
Карактеристики:
• Димензии: В 41 см, Ш 33 см, Д 17 см
• Должина на кабел: 100 cm
• Тежина: 2,9 kg
• Потрошувачка на енергија: 1.450 W
• Напон: 220-240 V
• Херци: 50/60 Hz
• Приклучок: Тип E / F
• Филтер за кафе: Големина бр.4
• Материјал: метал / пластика (БПА/БПС/БПФ и без фталати)
• Волумен: 1,25 Литри
• Сертификати: одобрени од ECBC и SCA

Функционалности:
• Компатибилен со стариот термо бокал од 1,25 литри
• Подлога што не се лизга
• Механизам против капнување
• Индикатор за нивото на водата
• Автоматско само исклучување

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака