KАФЕМАТ КБГ СЕЛЕКТ МАТ ЦРНА -НЛ

Шифра на производ (SKU): 000054

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

13,990.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Moccamaster
Нашите машини за кафе Moccamaster се рачно изработени во срцето на Холандија од 1968 година. Никогаш кафето немало толку добар вкус како со машината за кафе со филтер Moccamaster. Не е слулчајно што Moccamaster е меѓународно награден како најдобар апарат за кафе од експерти од Европскиот центар за подготовка на кафе и Специјалната Асоцијација за кафе. KBG Select е совршена машина за кафе за варење од 4 до 10 шолји кафе. Ако сакате помалку кафе, ви го препорачуваме Moccamaster Cup-one.
Уникатен вкус со Moccamaster
Тајната зад совршената шолја кафе е температурата на која се подготвува кафето. Бакарниот грејач на Moccamaster е единствен и обезбедува оптимална температура на варење помеѓу 92°C и 96°C. Зошто оваа температура е оптимална? Ако кафето се прави премногу ладно, има кисел вкус. Ако кафето се вари премногу топло, има горчлив вкус. Мокамастер ја наоѓа совршената рамнотежа и подготвува кафе на вистинска температура, така што ќе ја испиете највкусната шолја кафе.
Придобивки:
• Брзина: полн бокал кафе за 6 минути
• Топло кафе: совршена температура на варење од 92-96°C
• Генијално: менувач за оптимален вкус со полно или полуполно тенџере кафе
• Интелигентно: ринглата го одржува вашето кафе на 80-85°C
• Fire-safe: автоматски се исклучува по 40 минути
• Современ дизајн и достапен во многу бои
• Рачно изработено во Холандија со користење на висококвалитетни материјали
• Издржлив: долг животен век и може да се поправи, 5-годишна гаранција и сите делови се достапни посебно
• Сертифициран од Европскиот центар за подготовка на кафе (ECBC) и Specialty Coffee Association (SCA)
Изберете количина на кафе:
Користејќи го прекинувачот, можете лесно да изберете полно или полуполно тенџере со кафе, додека го одржувате оптималниот вкус. Во поставката за полу-тенџере, времето на проток е одложено. Ова ѝ дава на водата доволно време да го искористи целосниот вкус и аромите на кафето, исто како полно тенџере. Ова го прави KBG Select совршен и за полно тенџере кафе и за неколку шолји.
Топла плоча
Машината за кафе со филтер Moccamaster го одржува топол бокалот со кафе на 80-85°C. Ова ви овозможува да уживате во вкусна шолја кафе дополнително долго време. Грејната плоча стандардно се исклучува по 40 минути, што ја одржува машината за кафе огноотпорна.
Издржливот
Машината за кафе на Moccamaster е направена од висококвалитетни материјали, обезбедувајќи вашата машина за кафе да трае што е можно подолго. За да се обезбеди квалитетот на машините за кафе со филтер, Moccamaster нуди 5-годишна гаранција за секоја машина. Така, можете уште подолго да уживате во совршено сварено кафе и прекрасен дизајн.
Што има во кутијата:
 • Филтер кафе машина
 • Стаклен бокал
 • Кошница за филтрирање
 • Корпа за филтер со капак
 • Капак на сад за вода
 • Излез на вода 9-дупка
 • Мерна лажица
 • Упатство за употреба
 • 3 филтри бр. 4
Карактеристики:
• Димензии: В 36 см, Ш 32 см, Д 17 см
• Должина на кабел: 100 cm
• Тежина: 2,8 kg
• Потрошувачка на енергија: 1.520 W*
• Напон: 220-240 V
• Херци: 50/60 Hz
• Приклучок: Тип E / F
• Филтер за кафе: Големина бр.4
• Материјал: метал / пластика (БПА/БПС/БПФ и без фталати)
• Волумен: 1,25 L
• Сертификати: одобрени од ECBC и SCA
• Гаранција: 5 години
*Потрошувачка на енергија максимум 1.520 W (греен елемент 1.450 W, се исклучува веднаш штом целата вода истекла низ. Потоа 25 - 70 W за рингла 40 минути)
Функционалности:
• Подлога што не се лизга
• Механизам против капнување
• Прекинувач за избор за совршена подготовка (полна/полуполна)
• Автоматско исклучување по 40 мин.

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака