КАФЕМАТ КАП ОНЕ БЕЛ

Шифра на производ (SKU): 1000066

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

11,990.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Moccamaster
Нашите машини за кафе Moccamaster се рачно изработени во срцето на Холандија од 1968 година. Никогаш кафето немало толку добар вкус како кај машината за кафе со филтер Moccamaster. Не случајно Moccamaster е меѓународно наградуван како најдобар кафемат од експерти со години.
Уникатен вкус со Moccamaster
Тајната зад совршената шолја кафе е температурата на која се подготвува кафето. Бакарниот грејач на Moccamaster е единствен и обезбедува оптимална температура на варење помеѓу 92°C и 96°C. Зошто оваа температура е оптимална? Ако кафето се прави премногу ладно, има кисел вкус. Ако кафето се вари премногу топло, има горчлив вкус. Мокамастер ја наоѓа совршената рамнотежа и подготвува кафе на совршена температура, од првата капка до последната. Така го пиете највкусното кафе.
Предности:
• Брзина: полна шолја кафе за 4 минути
• Топло кафе: совршена температура на варење од 92-96°C
• Практично: варете кафе директно во вашата шолја
• Компактен: зазема малку простор
• Безбеден: апаратот се исклучува штом ќе заврши процесот на варење
• Современ дизајн, достапен во неколку бои
• Рачно изработен во Холандија и со користење на висококвалитетни материјали
• Издржлив: Изграден да трае, може да се поправа и доаѓа со петгодишна гаранција. Сите делови се одделно достапни.
• Сертифициран од Европскиот центар за подготовка на кафе (ECBC) и Specialty Coffee Association (SCA)
Вклучени чаши
Cup-one доаѓа со две порцелански шолји за кафе од 300ML со црна гумена лента, мерна лажица и 80 филтри за кафе од Moccamaster.
Издржлив
Машината за кафе Moccamaster е направена од висококвалитетни материјали, така што вашата машина за кафе ќе трае што подолго. За да се обезбеди квалитетот на машините за филтер кафе, Moccamaster нуди 5-годишна гаранција за секоја машина. Така, можете уште подолго да уживате во совршено сварено кафе и прекрасен дизајн. Филтерот со талог од кафе едноставно може да се стави во корпата за отпад. Така да немате пластичен или алуминиумски отпад.
 
Карактеристики:
• Димензии: В 30 см, Ш 26 см, Д 17 см
• Должина на кабел: 100 cm
• Тежина: 2 kg
• Потрошувачка на енергија: 1.090 W
• Напон: 220-240 V
• Херци: 50/60 Hz
• Приклучок: Тип E / F
• Филтер за кафе: Големина бр.1
• Материјал: метал / пластика (БПА/БПС/БПФ и без фталати)
• Волумен: 0,33 Литри / Единечна чаша
• Сертификати: одобрени од ECBC и SCA
• Гаранција: 5 години
Cup-One има простор за чаша со максимална висина од 11 cm и дијаметар од 6,3 cm
Функционалности:
• Подлога што не се лизга
• Механизам против капнување
• Индикатор за нивото на водата
• Автоматско исклучување по циклусот на подготовка
 

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака