Јаворов сируп 250мл. Амбер

Шифра на производ (SKU): 1000085

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

440.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Nokomis
Сакате да го направите вашиот оброк сладок и вкусен? Тука е Nokomis 100% чист јаворов сируп направен со чист екстракт од јавор, со богат и автентичен вкус, прекрасна сладост, свиленкаста текстура. Сертифициран органски канадски јаворов сируп Степен А: Темен богат вкус - стаклено шише пакување од 1 8,4 oz (250 ml). Стаклените шишиња се направени во Канада, а нашиот чист органски јаворов сируп е без конзерванси, вештачки ароми и адитиви за да се осигура дека секоја серија е апсолутно совршена. И бидејќи е вегански, тој е чист јаворов сируп за секоја кујна! Нашите шишиња со јаворов сируп се рециклираат за да помогнат светот да биде чист!
Детали за производот:
Направено во Канада
Сертифициран јаворов сируп, органски чист, со сите природни состојки. Пријатен кон веганите, не-ГМО и без глутен, без конзерванси, адитиви и вештачки вкусови.
АВТЕНТИЧНО пакување - Ништо не е блиску до јаворовиот сируп од Канада со најдобар квалитет.
БОГАТ ВКУС - 100 проценти чист и вкусен канадски јаворов сируп погоден за безглутенска, вегетаријанска и веганска исхрана.
Без глутен, веган. БЕЗ адитиви, БЕЗ конзерванси и БЕЗ вештачки ароми.
УПОТРЕБА - Поздрава алтернатива на медот, рафинираниот шеќер и другите засладувачи. Добиен е од мали локални фарми кои произведуваат чист јаворов сируп повеќе од еден век.
ПРИРОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ - Органски јаворов сируп со автентичен вкус на јаворов сируп, совршен за палачинки, вафли, јогурт, овесна каша, скара сосови, глазури, печење, десерти и многу повеќе.
 
Придобивки од конзумирањето на нашиот органски јаворов сируп:
Поради своите антиоксидантни компоненти, има својства против рак, бактерии и дијабетес.
Ја ограничува пролиферацијата на клетките на ракот, бидејќи е чист јаворов сируп, постојат индикации кои ја покажуваат неговата способност да ги ограничи канцерогените клетки во белите дробови и простатата, како и, во помала мера, ракот на дебелото црево, дојката и мозокот.
Ја подобрува исхраната, поради неговите карактеристики и состав, јаворовиот сируп е многу добра алтернатива за замена на кафеавиот шеќер, белиот шеќер, сирупот од пченка и медот.
Јаворов сируп е вид на засладувач што се прави од сок од шеќерен јавор, црн јавор или црвен јавор. Јаворовиот сируп содржи вода, шеќер, минерални соли и природен вкус на јавор, кој може да варира во зависност од дрвото, почвата каде што е засадено, како и ѓеографскиот регион каде што е засадено. Процесот на вадење се врши со пластични цевки кои се поставуваат во текот на зимата, при што се вади и се собира жалфија која почнува да се крева до стеблата со зголемување на температурата.
Нашиот органски јаворов сируп Nokomis доаѓа од Канада и се екстрахира во средината на сезоната на жетва, така што неговата боја е малку потемна, неговиот вкус е поинтензивен и неговата конзистентност е погуста. Што го прави совршена состојка за употреба во рецепти за глазури, винегрети, ароматизирање или засладување на вашите омилени десерти. Органскиот јаворов сируп има голема хранлива вредност и својства како што се:
Содржи антиоксиданси – Во таа смисла, го забавува стареењето на клетките, и органски и надворешно.
Содржи антиинфламаторни компоненти – Јаворовиот сируп може да се користи за ублажување на болката на различни нивоа поради неговиот антиинфламаторен капацитет.
Содржи калиум – Тој е храна многу богата со калиум, која е препознатлива по способноста да го стабилизира отчукувањата на срцето и да ги интегрира клетките на телото.
Содржи манган - придонесува за генерирање антиоксидантна одбрана, формирање на коски, регенерација на оштетените мускули и правилна функција на мозокот.
Содржи витамин Б2 - го помага метаболичкиот процес и доброто варење.
Содржи цинк - му помага на имунолошкиот систем преку подобрување на нашата одбрана од болести.
Анти-канцер - Може да се поврзе со овој тип на соединенија, бидејќи поради присуството на антиоксиданси во неговиот состав, се класифицира како опција за клеточна заштита.
Јаворовиот сируп е без глутен.
Погоден е за вегани.
Органска сертификација на USDA и нејзината перуанска хомологација доделена од CERES.
100% чист органски канадски јаворов сируп.
Нутритивни вредности:  
       
На     55 g
Енергија     230 kcal
Масти     8 g
  од кои заситени   1 g
Јаглехидрати   37 g
  од кои шеќери   12 g
Влакна     4 g
Протеини   3 g
Натриум     160 mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака