Ашваганда во прав 250г

Шифра на производ (SKU): 1000033

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

720.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органскиот прав од ашваганда е направен од коренот на растението Ашваганда. По потекло од Индија, Блискиот Исток и Северна Африка, ашвагандата најчесто се бере за нејзините корени и бобинки за да се користат во традиционалната медицина.
Ние снабдуваме органска ашваганда директно од Индија. Ашвагандата е позната и како индиски женшен и е една од најпопуларните ајурведски билки. Нашата органска ашваганда е достапна како прашок кој може да се додаде во сокови, смути или млечни шејкови. Прашокот ашваганда има адстрингентно горчлив вкус.
Органскиот прав од ашваганда може да се користи како состојка за смути, сокови, печива, како додаток во исхраната и друго...
Ашваганда во чист органски квалитет. Исто така познат како бобинки за спиење или индиски женшен, ашваганда содржи различни фитохемикалии како што се флавоноиди, танини и гликозиди.
Ашвагандата е официјално доделена на адаптогените и затоа може да има ефект на балансирање и да обезбеди внатрешна рамнотежа. 
Традиционално, Ашваганда често се користи за нарушувања на спиењето, особено кога е тешко да се заспие.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1380 kJ / 329 kJ,
Масти     0,8g
  од кои заситени    0,2g
Јаглехидрати   76g
  од кои шеќери   31g
Влакна     18g
Протеини   12g
Сол     0,2g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака