Ашваганда таблети 200 таблети/100г

Шифра на производ (SKU): 1000034

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

720.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Ашваганда е мала грмушка која расте во Индија, Непал, Кина, Блискиот Исток и во некои делови на Африка. По коренот е позната ашваганда, има посебно место во традиционалната индиска медицина.
Истражувањата покажуваат дека Ашвагандата ја зголемува отпорноста на стрес, што пак придонесува за повеќе смиреност, подобар сон, емоционална рамнотежа, закрепнување и фокусирање.
Таблетите се направени од органски прав од коренот на растението ашваганда.
Препорачана доза за возрасни е 3 таблети дневно со оброци.
Содржина по дневна доза од 3 таблети: Органска ашваганда во прав 1500 mg.
Состојки: Oрганска ашваганда (корен)
 
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1380 kJ / 329 kJ,
Масти     0,8g
  од кои заситени    0,2g
Јаглехидрати   76g
  од кои шеќери   31g
Влакна     18g
Протеини   12g
Сол     0,2g

 

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака