Алменара Шампон 500мл

Шифра на производ (SKU): 000045

Достапност (кол. на залиха): на залиха

550.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Aceites Almenara
Aceites Almenara, со повеќе од 150 години традиција во производството на маслиново масло, ја претставува својата козметичка линија добиена од најдобрите екстра девствени масла.
Од памтивек, медитеранската култура користела маслиново масло во третмани за убавина; Жените од градот Алепо (Сирија) беа првите кои пред повеќе од две илјади години ги открија омекнувачките и навлажнувачки квалитети на маслиновото масло за нега на телото.
Денес знаеме дека маслиновото масло има бројни навлажнувачки и антиоксидантни својства.
Неговата голема количина на масни киселини придонесува за враќање на природните нивоа на хидратација на кожата, помагајќи да се одржи мека и негувана кожа.
Содржи екстра девствено маслиново масло, кое помага во одржување на хидрирана и мека кожа, покрај растителен глицерин, со навлажнувачки дејство и дериват на витамин Е, со антиоксидантно дејство.
Произведено во Шпанија.

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака