Алменара Лосион за тело 500мл

Шифра на производ (SKU): 1000003

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

490.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Aceites Almenara
Светло бел лосион со пријатен парфем базиран на екстра девствено маслиново масло кое има екстракт од лист од маслинка богат со витамин Е и кој го спречува стареењето на кожата, ја подобрува хидратацијата и има антиоксидантни својства.
Ја стимулира регенерацијата на колагенот, ја зголемува сјајноста на кожата и придонесува за исчезнување на флеките на кожата.
Не содржи парабени, а има и екстракти од бели цветови кои обезбедуваат поголема мекост и хидратација на кожата.
Индициран за сите типови кожа, особено сува и чувствителна. Треба да се користи секојдневно, со нежна масажа после бања или туширање.
Aceites Almenara, со повеќе од 150 години традиција во производството на маслиново масло, ја претставува својата козметичка линија добиена од најдобрите екстра девствени масла.
Од памтивек, медитеранската култура користела маслиново масло во третмани за убавина; Жените од градот Алепо (Сирија) беа првите кои пред повеќе од две илјади години ги открија омекнувачките и навлажнувачки квалитети на маслиновото масло за нега на телото.
Денес знаеме дека маслиновото масло има бројни навлажнувачки и антиоксидантни својства.
Неговата голема количина на масни киселини придонесува за враќање на природните нивоа на хидратација на кожата, помагајќи да се одржи мека и негувана кожа.
Содржи екстра девствено маслиново масло, кое помага во одржување на хидрирана и мека кожа, покрај растителен глицерин, со навлажнувачки дејство и дериват на витамин Е, со антиоксидантно дејство.
Произведено во Шпанија.
Состојки: аква(вода, глицерин, пентилен гликол, пропилен гликол, диметикон, циклопентасилоксан, парфем (мирис), дидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, овошно масло olea europaea, феноксиетанол, ахексаетилкоксин, токсикоксин. mate, bht, етилхексилглицерин, тетранатриум edta , полисорбат 60, сорбитан иостеарат, диметикон/винил диметикон вкрстен полимер, бутил метоксидибензоилметан, витилхексил саликулат, лимонска киселина, циклотетрасилоксан, лимонен, линалол, хексил цинамал, цитронелол, хидроксицитронелал, гераниол, цитрал, кумарин.

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака