Алменара Ладно цедено маслиново масло 500мл.

Шифра на производ (SKU): 1000004

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

510.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Aceites Almenara
„Овошно“ масло со висок интензитет. Претставува „овошен“ со означен „зелен“ карактер каде карактеристиките на „листот“ доминираат над оние на „тревата“.
Првото нешто што се забележува е комбинацијата на „домат“ и „артишок“ кои праќаат свежина директно во сетилата.
На непцето се чувствува среден интензитет на „горчливо“ и „зачинето“. 
Атрибутите „бадем“ и „зелена банана“ се манифестираат со висок интензитет, а последниот има голема трајност.
Сето ова го прави ова масло исклучително избалансиран и комплексен производ.
Максимална киселост ≤ 0,2º
Нутритивни вредности:  
       
На     100 ml
Енергија     3367Kj / 819Kcal
Масти     91g
  од кои заситени   14g
Јаглехидрати   0g
  од кои шеќери   0 g
Влакна     0g
Протеини   0g
Сол     0g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака