Алменара Крема за раце 75мл

Шифра на производ (SKU): 1000002

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

430.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Aceites Almenara
Неутрален крем со блескава бела боја и пријатен мирис на база на екстра девствено маслиново масло, со одлични навлажнувачки и омекнувачки својства, кој дава флексибилност на кожата и ноктите.
Ja стимулира регенерацијата на колагенот, ја зголемува сјајноста на кожата и придонесува за исчезнување на флеките на кожатa.
Не содржи парабени и има екстракти од бели цветови и бадемово масло кои даваат поголема мекост и флексибилност на рацете.
Погоден е за сите типови кожа, особено сува и чувствителна.
Aceites Almenara, со повеќе од 150 години традиција во производството на маслиново масло, ја претставува својата крема за раце добиена од најдобрите екстра девствени масла, кои имаат бројни навлажнувачки и антиоксидантни својства. Исто така, содржи растителен глицерин и дериват на витамин Е, што помага да се одржи мека и негувана кожа.
Произведено во Шпанија.
Состојки: аква(вода), глицерин, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, парфем (мирис), овошно масло од olea europaea, феноксиетанол, токоферил ацетат, етилхексул метоксицинамат, полисорбат 60, сорбитат, тетилотаксос ил метоксидибензоилметан, етилхексил силицилат, лимонска киселина, лимонен, линалол, хексил цинамал, цитронелол, хидроксицитронелал, гераниол, цитрал, кумарин.

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака