Алменара Гел за туширање 500мл

Шифра на производ (SKU): 1000001

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

550.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Aceites Almenara
Кремаст бисерно зелен гел со пријатен парфем, базиран на екстра девствено маслиново масло кое има екстракт од маслинов лист, богат со витамин Е и кој го спречува стареењето на кожата, ја подобрува хидратацијата и има антиоксидантни својства.
Не содржи парабени.
Производ за дневна хигиена, со сите навлажнувачки својства на екстра девственото маслиново масло, многу ефикасен за третман на чувствителна кожа.
Aceites Almenara, со повеќе од 150 години традиција во производството на маслиново масло, ја претставува својата козметичка линија добиена од најдобрите екстра девствени масла.
Од памтивек, медитеранската култура користела маслиново масло во третмани за убавина; Жените од градот Алепо (Сирија) беа првите кои пред повеќе од две илјади години ги открија омекнувачките и навлажнувачки квалитети на маслиновото масло за нега на телото.
Денес знаеме дека маслиновото масло има бројни навлажнувачки и антиоксидантни својства.
Неговата голема количина на масни киселини придонесува за враќање на природните нивоа на хидратација на кожата, помагајќи да се одржи мека и негувана кожа.
Содржи екстра девствено маслиново масло, кое помага во одржување на хидрирана и мека кожа, покрај растителен глицерин, со навлажнувачки дејство и дериват на витамин Е, со антиоксидантно дејство.
Произведено во Шпанија.
Состојки: аква (вода), натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, peg-40 хидрогенизирано рицинусово масло, глицерин, парфем (мирис), peg-120 метил гликоза диолеат, натриум бензоат, olea europaea овошно масло, бензофенон-4, калиум-сорбатен, калиум 7, натриум сулфит, тетранатриум едта, токоферил ацетат, токоферол, лимонен, линалол, хексил цинамал, цитронелол, ci 60730 (екст.виолетова 2), ci 19140 (жолта 5), ci 42090 (сина 1).

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака