Акаи во прав 100г

Шифра на производ (SKU): 1000032

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

890.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Органскиот прав Açai е направен од бобинката Açai (се изговара ah-sigh-ee). Мала бобинка пронајдена во срцето на амазонската прашума. Асаи е мала, црвено-црна бобинка која потекнува од Централна и Јужна Америка. Прашокот се состои од 100% овошје и се добива од замрзнато сушено пире од акаи.
Прашокот Açai е целосно ослободен од алкохол, конзерванси, зрачење и ферментација. Штом бобинките се соберат тие се замрзнуваат или сушат на замрзнување со цел да се зачува нивната хранлива вредност
Органскиот асаи во прав може да се користи како состојка за смути, енергетски пијалоци, сокови, газирани пијалоци, како додаток во исхраната и друго...
Асаи во прав со 100 проценти органски квалитет. Преполн со фитохемикалии, влакна и витамини и минерали, може да го зајакне имунолошкиот систем и да ја зголеми енергијата. Содржаните масти придонесуваат за добра апсорпција на витамини растворливи во масти. Бидејќи прашокот Асаи обично се конзумира со течност, може да се користат и витамини растворливи во вода.
Акаи во прав е погоден како состојка за бројни јадења како смути, мусли и слично. Но, може да се користи и како зачин.
Нутритивни вредности:  
       
На     100 g
Енергија     1987kJ/410kcal
Масти     46.5g
  од кои заситени   10.9g
Јаглехидрати   20g
  од кои шеќери   2g
Влакна     23.4g
Протеини   9.6g
Сол     0.1g

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака