Агаве сируп темен 350г

Шифра на производ (SKU): 1000030

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

390.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
100% природен сируп од Агаве. Со својот богат вкус на карамела е идеален за подготовка на десерти, печива и како засладувач за топли напитоци.
Сирупот Агаве е класифициран меѓу намирниците со низок гликемиски индекс, екстремно инфериорен во однос на рафинираната шеќерна трска, благодарение на присуството на инулин кој овозможува бавна апсорпција на шеќерите во крвта.
Сирупот Agave Nectar Maya Gold има течна конзистентност. Достапно во „Formula Dark“ и „Formula Light“.
Сирупот од агаве е идеален за производство на пијалоци благодарение на неговиот неутрален и нежен вкус и неговата светла боја. Одличен природен засладувач, високо растворлив на ниски температури (за разлика од медот).
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     1298 kJ/310 kcal
Масти     0 g  
  од кои заситени   0 g  
Јаглехидрати   78 g  
  од кои шеќери   77 g  
Влакна     5 g  
Протеини   0 g  
Сол     0 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака