Агаве сируп светол 350г

Шифра на производ (SKU): 1000029

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

390.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold

Сирупот Light Agave е природен засладувач со фруктоза, извлечен од Agave Salmeana, растението сина агава во Мексико. Сирупот се собира од јадрото на растението агава, кое може да тежи некаде од 23 до 70 килограми. По отстранувањето на листовите на растението, сокот се извлекува, се филтрира и се загрева за да се добие сируп од агава. Тој е 1,4 пати посладок од рафинираниот шеќер и има речиси половина од количината на јаглени хидрати калории.
Сирупот од агаве може да се користи како состојка за печива, пијалоци, слатки, прелив за десерт и друго.

Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     1298 kJ/310 kcal
Масти     0 g  
  од кои заситени   0 g  
Јаглехидрати   78 g  
  од кои шеќери   77 g  
Влакна     5 g  
Протеини   0 g  
Сол     0 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака