Агаве шеќер 300г

Шифра на производ (SKU): 1000031

Достапност (кол. на залиха): На Залиха

390.00 ден.


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Maya Gold
Нудиме шеќер во прав, суров шеќер и рафиниран агаве шеќер за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски шеќер од агаве подолу.
Шеќерот од агаве во прав се добива со ситно мелење гранулиран шеќер од агаве во фин прав. Како и гранулираните шеќери од агаве, тој е приближно 40% посладок од обичниот шеќер и лесно се раствора. Во индустриските рецепти, шеќерот во прав од агаве се користи во производството на кондиторски производи со тврда текстура, печива со тврда текстура и сè друго што конкретно бара засладувач во прав.
Шеќерот од агаве може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази и друго.
Нутритивни вредности:    
         
На     100 g  
Енергија     390 kcal  
Масти     0 g  
  од кои заситени   0 g  
Јаглехидрати   98 g  
  од кои шеќери   96 g  
Влакна     0 g  
Протеини   0 g  
Сол     90 mg  

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака