Вода со вкус на ѓумбир 355мл. лименка

Шифра на производ (SKU): 000014

Достапност (кол. на залиха): на залиха

65.00 ден


Опции (Тежина)

Количина:

Бренд: Canada Dry
Направено со остриот, освежителен вкус на ѓумбир што секогаш сте го сакале, Canada Dry Ginger Ale е неспоредлива класика.
Состав: газирана вода, сируп од пченка со висока фруктоза и помалку од 2% од: екстракт од ѓумбир, природни ароми, лимонска киселина, натриум бензоат (конзерванс), боја на карамела.
 
Нутритивни вредности:  
       
На     355ml
Енергија     140kcal
Масти     0g
  од кои заситени   0g
Јаглехидрати   36g
  од кои шеќери   35g
Влакна     0g
Протеини   0g
Натриум     50mg

Нарачка

 

Достава

 

+389 75 250 687

Наша препорака