Органски производи

Органски производи

слика од Масло од авокадо 250мл залиха
Масло од авокадо 250мл;
790.00 0.00 ден.
слика од Органски намаз од лешник и чоколадо 300г залиха
Органски намаз од лешник и чоколадо 300г;
510.00 0.00 ден.
слика од Масло од авокадо 250мл залиха
Масло од авокадо 250мл
Ние нудиме органско девствено масло од авокадо за да одговара на сите ваши потреби. 
Нашето органско девствено масло од авокадо се добива од најдоброто мексикански Хас авокадо и не содржи синтетички ѓубрива, пестициди и други штетни агрохемикалии. Хас авокадото е познато по својот супериорен вкус, што ги прави одличен избор за производство на масла од авокадо. Девственото масло од авокадо е богато со олеинска киселина, монозаситени омега-9 масни киселини.
Маслото од авокадо може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази, намази, козметика и друго.
Пакување: 250мл.

790.00 0.00 ден.
слика од Органски намаз од лешник и чоколадо 300г залиха
Органски намаз од лешник и чоколадо 300г
Состојки: кафеав шеќер од трска* (39%), растителни масти* (сончогледово масло*, какао путер*), паста од лешник* (20%), какао во прав* (7%), обезмастено млеко во прав*, екстракт од ванила*.
Може да содржи траги од други јаткасти плодови.
Без палмино масло. Без конзерванси, вештачки бои или вкусови.
Пакување: 300г.

510.00 0.00 ден.