Органски производи

Органски производи

Кокосов шеќер 350г;
490.00 0.00 ден.
Кокосово брашно 500г;
390.00 0.00 ден.
слика од Мака во прав 250г залиха
Мака во прав 250г;
690.00 0.00 ден.
слика од Кокосова вода во прав 100г-Рок на употреба:14.02.2024 залиха
слика од Акаи во прав 100г залиха
Акаи во прав 100г;
890.00 0.00 ден.
слика од Кокосово масло 500мл залиха
Кокосово масло 500мл;
490.00 0.00 ден.
слика од Ашваганда во прав 250г залиха
Ашваганда во прав 250г;
720.00 0.00 ден.
слика од Ашваганда таблети 200 таблети/100г залиха
Ашваганда таблети 200 таблети/100г;
720.00 0.00 ден.
слика од Мача во прав 100г. залиха
Мача во прав 100г.;
660.00 660.00 ден.
Кокосов шеќер 350г
Органскиот шеќер од кокос или шеќер од цвет од кокос се создава од цветовите на кокосовото дрво. Новите никулци на кокосово цвеќе се сечат и потоа се врзуваат заедно пред да се опрашуваат. Сокот од кокосовото цвеќе се бере, се карамелизира и потоа се суши во шеќер. Шеќерот се филтрира низ мрежи со различен број на конци. Шеќерот од кокосовиот цвет има висока содржина на минерали (калиум, магнезиум, цинк и железо), витамини Б1, 2, 3 и 6, како и масни киселини со краток синџир, полифеноли и антиоксиданси.
Кокосовиот шеќер може да се користи како состојка за енергетски кондиторски производи, десерти, печива и друго.
Пакување: 350г.

490.00 0.00 ден.
Кокосово брашно 500г
Кокосовото брашно е нуспроизвод на екстра девственото кокосово масло. Исушените кокосови влакна прво се исфрлаат, а потоа се мелат во прав.Тоа е кокосово влакно и задржува околу 15% од содржината на маснотии.Природен и незасладен, има малку вкус и мирис на кокос, добро се вклопува со другите состојки и не преовладува. Иако има лесен, воздушен изглед и текстура кога се суши, станува релативно густ при готвење или печење.
Пакување: 500г.

390.00 0.00 ден.
слика од Мака во прав 250г залиха
Мака во прав 250г
Позната како „суперхрана на Андите“, маката е популарна меѓу домородците на Перу. Мака е мал коренаст зеленчук и се одгледува во сурови клими и на високи надморски височини, типично 3.500 метри или повеќе надморска височина. Може да се користат и листовите и коренот на растението, иако маката првенствено се бере за корен. Откако ќе се соберат, коренот се чисти, се сече, дехидрира и се меле во ситен прав. Додека придобивките од растението сè уште се истражуваат, тоа се користи многу години за подобрување на плодноста, анемијата, сексуалната дисфункција и хормонската нерамнотежа.
Суровата мака во прав може да се користи како состојка за смути, сокови, нутриционистички барови и печива. Како додаток во исхраната и повеќе...
Мака во прав со 100 проценти органски квалитет. Маката има висока содржина на калиум и железо, а исто така содржи многу незаситени масни киселини и многу есенцијални амино киселини.
Растението познато како женшен од Перу се смета за суперхрана на Андите и се засадува таму околу 2000 години и се користи како прехранбено и лековито растение.
Мака во прав има малку сладок вкус. Ова го прави особено добар во смути или во каша.
Пакување: 250г.

690.00 0.00 ден.
слика од Кокосова вода во прав 100г-Рок на употреба:14.02.2024 залиха
Кокосова вода во прав 100г-Рок на употреба:14.02.2024
Органската кокосова вода во прав се добива со сушење на кокосова вода во фин бел прав. Ги има истите карактеристики и придобивки како свежата кокосова вода.
Едноставно измешајте кокосова вода во прав со вода за освежителен пијалок или измешајте ја во шејкови, смути и сокови. Кокосовата вода е одличен извор на калциум, железо и витамин Д.
Органската кокосова вода во прав може да се користи како состојка за сладолед, енергетски пијалоци, смути и друго.
Пакување: 100г.

220.00 660.00 ден.
слика од Акаи во прав 100г залиха
Акаи во прав 100г
Органскиот прав Açai е направен од бобинката Açai (се изговара ah-sigh-ee). Мала бобинка пронајдена во срцето на амазонската прашума. Асаи е мала, црвено-црна бобинка која потекнува од Централна и Јужна Америка. Прашокот се состои од 100% овошје и се добива од замрзнато сушено пире од акаи.
Прашокот Açai е целосно ослободен од алкохол, конзерванси, зрачење и ферментација. Штом бобинките се соберат тие се замрзнуваат или сушат на замрзнување со цел да се зачува нивната хранлива вредност
Органскиот асаи во прав може да се користи како состојка за смути, енергетски пијалоци, сокови, газирани пијалоци, како додаток во исхраната и друго...
Асаи во прав со 100 проценти органски квалитет. Преполн со фитохемикалии, влакна и витамини и минерали, може да го зајакне имунолошкиот систем и да ја зголеми енергијата. Содржаните масти придонесуваат за добра апсорпција на витамини растворливи во масти. Бидејќи прашокот Асаи обично се конзумира со течност, може да се користат и витамини растворливи во вода.
Акаи во прав е погоден како состојка за бројни јадења како смути, мусли и слично. Но, може да се користи и како зачин.
Пакување: 100г.

890.00 0.00 ден.
слика од Кокосово масло 500мл залиха
Кокосово масло 500мл
Ладно цедено кокосово масло може да се користи како замена на другите масла, вклучувајки го и путерот. 
Користете го со готвење, печење, како намаз или нанесете мала количина на вашата кожа како навлажнувач за тело или отстранувач на шминка.
Пакување: 500мл.

490.00 0.00 ден.
слика од Ашваганда во прав 250г залиха
Ашваганда во прав 250г
Органскиот прав од ашваганда е направен од коренот на растението Ашваганда. По потекло од Индија, Блискиот Исток и Северна Африка, ашвагандата најчесто се бере за нејзините корени и бобинки за да се користат во традиционалната медицина.
Ние снабдуваме органска ашваганда директно од Индија. Ашвагандата е позната и како индиски женшен и е една од најпопуларните ајурведски билки. Нашата органска ашваганда е достапна како прашок кој може да се додаде во сокови, смути или млечни шејкови. Прашокот ашваганда има адстрингентно горчлив вкус.
Органскиот прав од ашваганда може да се користи како состојка за смути, сокови, печива, како додаток во исхраната и друго...
Ашваганда во чист органски квалитет. Исто така познат како бобинки за спиење или индиски женшен, ашваганда содржи различни фитохемикалии како што се флавоноиди, танини и гликозиди.
Ашвагандата е официјално доделена на адаптогените и затоа може да има ефект на балансирање и да обезбеди внатрешна рамнотежа. 
Традиционално, Ашваганда често се користи за нарушувања на спиењето, особено кога е тешко да се заспие.
Пакување: 250г.

720.00 0.00 ден.
слика од Ашваганда таблети 200 таблети/100г залиха
Ашваганда таблети 200 таблети/100г
Ашваганда е мала грмушка која расте во Индија, Непал, Кина, Блискиот Исток и во некои делови на Африка. По коренот е позната ашваганда, има посебно место во традиционалната индиска медицина.
Истражувањата покажуваат дека Ашвагандата ја зголемува отпорноста на стрес, што пак придонесува за повеќе смиреност, подобар сон, емоционална рамнотежа, закрепнување и фокусирање.
Таблетите се направени од органски прав од коренот на растението ашваганда.
Препорачана доза за возрасни е 3 таблети дневно со оброци.
Содржина по дневна доза од 3 таблети: Органска ашваганда во прав 1500 mg.
Пакување: 100г.

720.00 0.00 ден.
слика од Мача во прав 100г. залиха
Мача во прав 100г.
Органскиот прав „Matcha“ е јапонски зелен чај во прав направен од ситно прашкасти суви листови чај. Има малку горчлив, растителен вкус и живописна зелена боја што произлегува од високите нивоа на хлорофил на листовите.
Matcha Powder е камен-темелник на традиционалните јапонски церемонии за чај со векови.
Органскиот прав „Matcha“ може да се користи како состојка за смути, сокови, печива, житарки, граноли и друго…
Можете да пиете мача со топла или ладна вода. Можете дури и да направите вкусни лате, гранола и маски за лице.
Пакување: 100г.

660.00 660.00 ден.