Органски производи

Органски производи

Агаве сируп темен 350г;
390.00 0.00 ден.
Агаве сируп светол 350г;
390.00 0.00 ден.
слика од Спирулина во прав 250г На Залиха
Спирулина во прав 250г;
690.00 0.00 ден.
слика од Пченична трева во прав 175г На Залиха
Пченична трева во прав 175г;
480.00 620.00 ден.
слика од Протеин од ориз во прав 500г На Залиха
Протеин од ориз во прав 500г;
720.00 0.00 ден.
слика од Протеин од грашок во прав 500г На Залиха
Протеин од грашок во прав 500г;
720.00 0.00 ден.
слика од Органски намаз од лешник и чоколадо 300г На Залиха
Органски намаз од лешник и чоколадо 300г;
510.00 0.00 ден.
слика од Мача во прав 100г. На Залиха
Мача во прав 100г.;
660.00 660.00 ден.
слика од Масло од авокадо 250мл На Залиха
Масло од авокадо 250мл;
790.00 0.00 ден.
Агаве сируп темен 350г
100% природен сируп од Агаве. Со својот богат вкус на карамела е идеален за подготовка на десерти, печива и како засладувач за топли напитоци.
Сирупот Агаве е класифициран меѓу намирниците со низок гликемиски индекс, екстремно инфериорен во однос на рафинираната шеќерна трска, благодарение на присуството на инулин кој овозможува бавна апсорпција на шеќерите во крвта.
Сирупот Agave Nectar Maya Gold има течна конзистентност. Достапно во „Formula Dark“ и „Formula Light“.
Сирупот од агаве е идеален за производство на пијалоци благодарение на неговиот неутрален и нежен вкус и неговата светла боја. Одличен природен засладувач, високо растворлив на ниски температури (за разлика од медот).
Пакување: 350г.

390.00 0.00 ден.
Агаве сируп светол 350г

Сирупот Light Agave е природен засладувач со фруктоза, извлечен од Agave Salmeana, растението сина агава во Мексико. Сирупот се собира од јадрото на растението агава, кое може да тежи некаде од 23 до 70 килограми. По отстранувањето на листовите на растението, сокот се извлекува, се филтрира и се загрева за да се добие сируп од агава. Тој е 1,4 пати посладок од рафинираниот шеќер и има речиси половина од количината на јаглени хидрати калории.
Сирупот од агаве може да се користи како состојка за печива, пијалоци, слатки, прелив за десерт и друго.

Пакување: 350г.

390.00 0.00 ден.
слика од Спирулина во прав 250г На Залиха
Спирулина во прав 250г
Органската спирулина во прав е направена од природни зелено-сини алги кои се наоѓаат во свежи и солени води. Алгите се мијат и сушат, а потоа се мелат во ситен прав.
Спирулината е една од најгустите намирници на земјата. Има моќни антиоксидантни и антиинфламаторни својства. Спирулината во прав има мирис и малку вкус на алги.
Спирулината во прав може да се користи како состојка за салата, винегрети, сокови, смути, како додаток во исхраната и друго.
Спирулина во прав со 100 проценти органски квалитет. Сино-зелените алги, кои се наоѓаат и во свежата и во солената вода, имаат висока содржина на хранливи материи. Покрај хлорофилот, витамините и минералите, има висока содржина на протеини од 60% и покажува антиоксидантни и антиинфламаторни својства.
Бидејќи спирулината, за разлика од микроалгите, нема клеточни ѕидови, сите состојки се исто така повеќе биодостапни.
Препорачаната дневна потрошувачка на спирулина во прав е помеѓу 2 и 4 g. Прашокот најдобро се зема со вода или овошен сок.
Пакување: 250г.

690.00 0.00 ден.
слика од Пченична трева во прав 175г На Залиха
Пченична трева во прав 175г
Нашиот органски прашок од пченица е направен од растенија од пченица кои се собираат во средината на нивниот циклус на раст и потоа се транспортираат во органски сертифициран објект за дехидрација. Содржината на влага се намалува за 4% користејќи метод на лиофилизација и се меле во фин прашок од пченица. Овој процес го зачувува хранливиот интегритет на растението.
Пченичната трева е одличен извор на минерали, со богатство на магнезиум во содржината на хлорофил, калциум, бакар и фосфор. Пченичната трева содржи значителен дел од есенцијални витамини вклучувајќи ги витамините Б1, Б2, Б6 и Б9. Една порција сок од пченична трева е приближно еднаква на килограм и пол лиснат зелен зеленчук.
​Органскиот прав од пченица може да се користи како состојка за сокови и смути, како додаток во исхраната и друго.
Пакување: 175г.

480.00 620.00 ден.
слика од Протеин од ориз во прав 500г На Залиха
Протеин од ориз во прав 500г
Протеинскиот прав од органски ориз е природен извор на протеини без млечни производи и без глутен. Идеален е за вегани, вегетаријанци или за секој со целијачна болест или нетолеранција на глутен.
Протеинскиот прав од ориз е богат со влакна, антиоксиданси и Б-витамини. Овој прав добро функционира во производството на прехранбени производи, формули и додатоци.
Органскиот протеин од ориз во прав може да се користи како состојка за протеински шејкови, смути, печива, енергетски пијалоци и многу повеќе.
Пакување: 500г.

720.00 0.00 ден.
слика од Протеин од грашок во прав 500г На Залиха
Протеин од грашок во прав 500г
Органскиот протеински прав од грашок е додаток направен со екстракција на протеинот од жолт грашок. Тој е природно вегански и хипоалергичен, а исто така е одличен извор на железо.
Нашиот протеински прав е извлечен од грашок без ГМО со цел да се добие најквалитетен производ. Овој протеин најчесто се користи во спортска исхрана, како и во прехранбени производи, формули и додатоци.
Прашокот од органски протеин од грашок може да се користи како состојка за протеински шејкови, смути, печива, енергетски пијалоци и многу повеќе.
Пакување: 500г.

720.00 0.00 ден.
слика од Органски намаз од лешник и чоколадо 300г На Залиха
Органски намаз од лешник и чоколадо 300г
Состојки: кафеав шеќер од трска* (39%), растителни масти* (сончогледово масло*, какао путер*), паста од лешник* (20%), какао во прав* (7%), обезмастено млеко во прав*, екстракт од ванила*.
Може да содржи траги од други јаткасти плодови.
Без палмино масло. Без конзерванси, вештачки бои или вкусови.
Пакување: 300г.

510.00 0.00 ден.
слика од Мача во прав 100г. На Залиха
Мача во прав 100г.
Органскиот прав „Matcha“ е јапонски зелен чај во прав направен од ситно прашкасти суви листови чај. Има малку горчлив, растителен вкус и живописна зелена боја што произлегува од високите нивоа на хлорофил на листовите.
Matcha Powder е камен-темелник на традиционалните јапонски церемонии за чај со векови.
Органскиот прав „Matcha“ може да се користи како состојка за смути, сокови, печива, житарки, граноли и друго…
Можете да пиете мача со топла или ладна вода. Можете дури и да направите вкусни лате, гранола и маски за лице.
Пакување: 100г.

660.00 660.00 ден.
слика од Масло од авокадо 250мл На Залиха
Масло од авокадо 250мл
Ние нудиме органско девствено масло од авокадо за да одговара на сите ваши потреби. 
Нашето органско девствено масло од авокадо се добива од најдоброто мексикански Хас авокадо и не содржи синтетички ѓубрива, пестициди и други штетни агрохемикалии. Хас авокадото е познато по својот супериорен вкус, што ги прави одличен избор за производство на масла од авокадо. Девственото масло од авокадо е богато со олеинска киселина, монозаситени омега-9 масни киселини.
Маслото од авокадо може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази, намази, козметика и друго.
Пакување: 250мл.

790.00 0.00 ден.