Органски производи

Органски производи

Шеќер од урми 350г;
490.00 0.00 ден.
Спирулина 200 таблети;
690.00 0.00 ден.
Сируп од урми 350г;
390.00 0.00 ден.
Лукума во прав 100г;
620.00 0.00 ден.
Кокосово млеко 400мл;
190.00 0.00 ден.
Кокосово брашно 500г;
390.00 0.00 ден.
Кокосов сируп темен 350г;
490.00 0.00 ден.
Кокосов сируп светол 350г;
490.00 0.00 ден.
Кокосов крем 400мл;
290.00 0.00 ден.
Шеќер од урми 350г
Нашиот органски шеќер од урма е направен од 100% органски суви урми – овој шеќер од урма е сосема природна форма на шеќер и здрава замена за рафинираните шеќери. Можете да најдете повеќе информации за нашиот урмски шеќер подолу.
Шеќерот од урма всушност не е шеќер, туку производ на исушените урми кои се мелени на фини парчиња, шеќерот од урма е интензивно сладок, со богатство слично на кафеавиот шеќер. За разлика од другите засладувачи како што се агаве, јаворов сируп и други, шеќерот од урма не е рафиниран и затоа технички се смета за цела храна.
Шеќерот од урма може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази и друго.
Пакување: 350г.

490.00 0.00 ден.
Спирулина 200 таблети
Органските таблети спирулина се направени од прав од спирулина. Спирулината е природна зелено-сина алга која се наоѓа во свежите и солените води. Алгите се мијат и сушат и потоа се мелат во ситен прав, по што се прават таблети.
Спирулината е една од најгустите намирници на земјата. Има моќни антиоксидантни и антиинфламаторни својства. Поседувањето на овој додаток во форма на таблети им олеснува на потрошувачите да ја вклучат оваа суперхрана во нивната секојдневна рутина.
Пакување: 100г.

690.00 0.00 ден.
Сируп од урми 350г
Органски сируп од урма, исто така неправилно наречен „мед“ од урма, е темно сладок сируп направен од екстракт од урма и типичен за блискоисточната кујна. Сирупот од урми во арапскиот свет се нарекува Руб Ал-Тамр.
Нашиот сируп од урми е направен од 100% органски и биодинамични урми на биодинамиката Оаза Хазуа. 
Сирупот од урми може да се користи како состојка за енергетски пијалоци, сосови, каши од житарки и друго.
Пакување: 350г.

390.00 0.00 ден.
Лукума во прав 100г
Органскиот Lucuma Powder е сладок прав направен од перуанското овошје Lucuma. Тој е широко популарен поради неговиот сладок вкус и високите хранливи вредности. Богат е со железо, калиум и бери. Во Перу, lucuma најчесто се користи за подобрување на вкусот на милкшејк, сладолед и други десерти.
Добро се комбинира со чоколадо и карамела, но може да се јаде и самостојно. Лукума во прав е најчестиот додаток на овошјето и ја зачувува природната сладост и вкус на овошјето.
Органскиот лукума во прав може да се користи како состојка за ароматизирање и засладување на смути, сокови, сладолед, печива и друго.
Maya Gold® Organic Lucuma Powder е суптилно слатко перуанско суперовошје, лукума е хранлив и природен начин за засладување на храната без додавање шеќер! Ова е вашиот сладок нов пријател. Направено е од вкусното овошје на дрвото lucuma и има сладок, суптилен вкус на путер. Оваа храна е богата со антиоксиданси. Има каротеноиди, кои го подобруваат видот - Вит Ц за поддршка на имунолошкиот систем и влакна за поддршка на здравјето на цревата.
Лукума во прав е најпопуларен во печива како торти, колачи и гранола. Заменете го лукума во прав за шеќер во сооднос 1:2 (1 чаша лукума за 1/2 чаша шеќер). Вкусно е и во млеко од јаткасти плодови, овесна каша и сладолед.
Големина на порција: 2 лажички/5 гр
Пакување: 100г.

620.00 0.00 ден.
Кокосово млеко 400мл
Кокосовото млеко е направено со ладно цедење на чистата внатрешност од кокосот и потоа се одделува маслото, така што на крајот останува само кокосовото млеко. Потоа млекото се разредува со вода и се меша со цел да се создаде хомогена супстанција. Кокосовото млеко е одлична безлактозна замена за млекото. Користете го во сосови, кари, смути напитоци и останато, или пијте го како ладен пијалак. 
Пакување: 400мл.

190.00 0.00 ден.
Кокосово брашно 500г
Кокосовото брашно е нуспроизвод на екстра девственото кокосово масло. Исушените кокосови влакна прво се исфрлаат, а потоа се мелат во прав.Тоа е кокосово влакно и задржува околу 15% од содржината на маснотии.Природен и незасладен, има малку вкус и мирис на кокос, добро се вклопува со другите состојки и не преовладува. Иако има лесен, воздушен изглед и текстура кога се суши, станува релативно густ при готвење или печење.
Пакување: 500г.

390.00 0.00 ден.
Кокосов сируп темен 350г
Нудиме Light кокос и сируп од темно кокос за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски сируп од кокос подолу.
Органскиот сируп од темен кокос се прави со разредување на кокосовата карамела направена од шеќер од цвет од кокос со вода за да се создаде густа течност со долг рок на траење. Тој е природен засладувач и е погоден за вегетаријанци и вегани. Тој е помалку филтриран од светлиот кокосов сируп. Оттука потемната боја.
Кокосовиот сируп може да се користи како состојка за печива, прелив за десерт и многу повеќе... Најопштата примена е да се наполни во пластични шишиња за цедење за малопродажба.
Пакување: 350г.

490.00 0.00 ден.
Кокосов сируп светол 350г
Нудиме Light кокос и сируп од темно кокос за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски сируп од кокос подолу.
Органскиот, лесен кокос сируп се прави со разредување на кокосовата карамела направена од шеќер од кокосови цветови со вода за да се создаде густа течност со долг рок на траење. Тој е природен засладувач и е погоден за вегетаријанци и вегани.
Кокосовиот сируп може да се користи како состојка за печива, прелив за десерт и многу повеќе.
Пакување: 350г.

490.00 0.00 ден.
Кокосов крем 400мл
Органскиот крем од кокос Maya Gold е богато кокосово млеко кое се прави со ладно цедење на чистото кокосово месо и потоа одвојување на маслото така што ќе остане само кремот од кокос. Кремот потоа се разредува со вода и се меша за да се создаде хомогенизирана супстанција. Кокосовиот крем е одлична млечна замена без лактоза. Користете го во сосови, кари, смути и друго или пијте го како ладен пијалок. 
Погоден за вегани.
Чувајте го во фрижидер кога ќе се отвори.
Пакување: 400мл.

290.00 0.00 ден.