Nokomis


Јаворов сируп 250мл. Деликатес;
490.00 0.00 ден.
Јаворов сируп 4л;
4,290.00 0.00 ден.
Јаворов сируп 1л;
1,440.00 0.00 ден.
слика од Јаворов сируп 250мл. Амбер На Залиха
Јаворов сируп 250мл. Амбер;
440.00 0.00 ден.
слика од Јаворов карамел 110мл На Залиха
Јаворов карамел 110мл;
120.00 210.00 ден.
Јаворов сируп 250мл. Деликатес
Сакате да го направите вашиот оброк сладок и вкусен? Тука е Nokomis 100% чист јаворов сируп направен со чист екстракт од јавор, со богат и автентичен вкус, прекрасна сладост, свиленкаста текстура. Сертифициран органски канадски јаворов сируп Степен А: Темен богат вкус - стаклено шише пакување од 1 8,4 oz (250 ml). Стаклените шишиња се направени во Канада, а нашиот чист органски јаворов сируп е без конзерванси, вештачки ароми и адитиви за да се осигура дека секоја серија е апсолутно совршена. И бидејќи е вегански, тој е чист јаворов сируп за секоја кујна! Нашите шишиња со јаворов сируп се рециклираат за да помогнат светот да биде чист!
Детали за производот:
Направено во Канада
Сертифициран јаворов сируп, органски чист, со сите природни состојки. Пријатен кон веганите, не-ГМО и без глутен, без конзерванси, адитиви и вештачки вкусови.
АВТЕНТИЧНО пакување - Ништо не е блиску до јаворовиот сируп од Канада со најдобар квалитет.
БОГАТ ВКУС - 100 проценти чист и вкусен канадски јаворов сируп погоден за безглутенска, вегетаријанска и веганска исхрана.
Без глутен, веган. БЕЗ адитиви, БЕЗ конзерванси и БЕЗ вештачки ароми.
УПОТРЕБА - Поздрава алтернатива на медот, рафинираниот шеќер и другите засладувачи. Добиен е од мали локални фарми кои произведуваат чист јаворов сируп повеќе од еден век.
ПРИРОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ - Органски јаворов сируп со автентичен вкус на јаворов сируп, совршен за палачинки, вафли, јогурт, овесна каша, скара сосови, глазури, печење, десерти и многу повеќе.


Придобивки од конзумирањето на нашиот органски јаворов сируп:
Поради своите антиоксидантни компоненти, има својства против рак, бактерии и дијабетес.
Ја ограничува пролиферацијата на клетките на ракот, бидејќи е чист јаворов сируп, постојат индикации кои ја покажуваат неговата способност да ги ограничи канцерогените клетки во белите дробови и простатата, како и, во помала мера, ракот на дебелото црево, дојката и мозокот.
Ја подобрува исхраната, поради неговите карактеристики и состав, јаворовиот сируп е многу добра алтернатива за замена на кафеавиот шеќер, белиот шеќер, сирупот од пченка и медот.
Јаворов сируп е вид на засладувач што се прави од сок од шеќерен јавор, црн јавор или црвен јавор. Јаворовиот сируп содржи вода, шеќер, минерални соли и природен вкус на јавор, кој може да варира во зависност од дрвото, почвата каде што е засадено, како и ѓеографскиот регион каде што е засадено. Процесот на вадење се врши со пластични цевки кои се поставуваат во текот на зимата, при што се вади и се собира жалфија која почнува да се крева до стеблата со зголемување на температурата.
Нашиот органски јаворов сируп Nokomis доаѓа од Канада и се екстрахира во средината на сезоната на жетва, така што неговата боја е малку потемна, неговиот вкус е поинтензивен и неговата конзистентност е погуста. Што го прави совршена состојка за употреба во рецепти за глазури, винегрети, ароматизирање или засладување на вашите омилени десерти. Органскиот јаворов сируп има голема хранлива вредност и својства како што се:
Содржи антиоксиданси – Во таа смисла, го забавува стареењето на клетките, и органски и надворешно.
Содржи антиинфламаторни компоненти – Јаворовиот сируп може да се користи за ублажување на болката на различни нивоа поради неговиот антиинфламаторен капацитет.
Содржи калиум – Тој е храна многу богата со калиум, која е препознатлива по способноста да го стабилизира отчукувањата на срцето и да ги интегрира клетките на телото.
Содржи манган - придонесува за генерирање антиоксидантна одбрана, формирање на коски, регенерација на оштетените мускули и правилна функција на мозокот.
Содржи витамин Б2 - го помага метаболичкиот процес и доброто варење.
Содржи цинк - му помага на имунолошкиот систем преку подобрување на нашата одбрана од болести.
Анти-канцер - Може да се поврзе со овој тип на соединенија, бидејќи поради присуството на антиоксиданси во неговиот состав, се класифицира како опција за клеточна заштита.
Јаворовиот сируп е без глутен.
Погоден е за вегани.
Органска сертификација на USDA и нејзината перуанска хомологација доделена од CERES.
Пакување: 250мл.

490.00 0.00 ден.
Јаворов сируп 4л
Сакате да го направите вашиот оброк сладок и вкусен? Тука е Nokomis 100% чист јаворов сируп направен со чист екстракт од јавор, со богат и автентичен вкус, прекрасна сладост, свиленкаста текстура. Сертифициран органски канадски јаворов сируп Степен А: Темен богат вкус - стаклено шише пакување од 1 8,4 oz (250 ml). Стаклените шишиња се направени во Канада, а нашиот чист органски јаворов сируп е без конзерванси, вештачки ароми и адитиви за да се осигура дека секоја серија е апсолутно совршена. И бидејќи е вегански, тој е чист јаворов сируп за секоја кујна! Нашите шишиња со јаворов сируп се рециклираат за да помогнат светот да биде чист!
Детали за производот:
Направено во Канада
Сертифициран јаворов сируп, органски чист, со сите природни состојки. Пријатен кон веганите, не-ГМО и без глутен, без конзерванси, адитиви и вештачки вкусови.
АВТЕНТИЧНО пакување - Ништо не е блиску до јаворовиот сируп од Канада со најдобар квалитет.
БОГАТ ВКУС - 100 проценти чист и вкусен канадски јаворов сируп погоден за безглутенска, вегетаријанска и веганска исхрана.
Без глутен, веган. БЕЗ адитиви, БЕЗ конзерванси и БЕЗ вештачки ароми.
УПОТРЕБА - Поздрава алтернатива на медот, рафинираниот шеќер и другите засладувачи. Добиен е од мали локални фарми кои произведуваат чист јаворов сируп повеќе од еден век.
ПРИРОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ - Органски јаворов сируп со автентичен вкус на јаворов сируп, совршен за палачинки, вафли, јогурт, овесна каша, скара сосови, глазури, печење, десерти и многу повеќе.


Придобивки од конзумирањето на нашиот органски јаворов сируп:
Поради своите антиоксидантни компоненти, има својства против рак, бактерии и дијабетес.
Ја ограничува пролиферацијата на клетките на ракот, бидејќи е чист јаворов сируп, постојат индикации кои ја покажуваат неговата способност да ги ограничи канцерогените клетки во белите дробови и простатата, како и, во помала мера, ракот на дебелото црево, дојката и мозокот.
Ја подобрува исхраната, поради неговите карактеристики и состав, јаворовиот сируп е многу добра алтернатива за замена на кафеавиот шеќер, белиот шеќер, сирупот од пченка и медот.
Јаворов сируп е вид на засладувач што се прави од сок од шеќерен јавор, црн јавор или црвен јавор. Јаворовиот сируп содржи вода, шеќер, минерални соли и природен вкус на јавор, кој може да варира во зависност од дрвото, почвата каде што е засадено, како и ѓеографскиот регион каде што е засадено. Процесот на вадење се врши со пластични цевки кои се поставуваат во текот на зимата, при што се вади и се собира жалфија која почнува да се крева до стеблата со зголемување на температурата.
Нашиот органски јаворов сируп Nokomis доаѓа од Канада и се екстрахира во средината на сезоната на жетва, така што неговата боја е малку потемна, неговиот вкус е поинтензивен и неговата конзистентност е погуста. Што го прави совршена состојка за употреба во рецепти за глазури, винегрети, ароматизирање или засладување на вашите омилени десерти. Органскиот јаворов сируп има голема хранлива вредност и својства како што се:
Содржи антиоксиданси – Во таа смисла, го забавува стареењето на клетките, и органски и надворешно.
Содржи антиинфламаторни компоненти – Јаворовиот сируп може да се користи за ублажување на болката на различни нивоа поради неговиот антиинфламаторен капацитет.
Содржи калиум – Тој е храна многу богата со калиум, која е препознатлива по способноста да го стабилизира отчукувањата на срцето и да ги интегрира клетките на телото.
Содржи манган - придонесува за генерирање антиоксидантна одбрана, формирање на коски, регенерација на оштетените мускули и правилна функција на мозокот.
Содржи витамин Б2 - го помага метаболичкиот процес и доброто варење.
Содржи цинк - му помага на имунолошкиот систем преку подобрување на нашата одбрана од болести.
Анти-канцер - Може да се поврзе со овој тип на соединенија, бидејќи поради присуството на антиоксиданси во неговиот состав, се класифицира како опција за клеточна заштита.
Јаворовиот сируп е без глутен.
Погоден е за вегани.
Органска сертификација на USDA и нејзината перуанска хомологација доделена од CERES.
Пакување: 4000мл.

4,290.00 0.00 ден.
Јаворов сируп 1л
Сакате да го направите вашиот оброк сладок и вкусен? Тука е Nokomis 100% чист јаворов сируп направен со чист екстракт од јавор, со богат и автентичен вкус, прекрасна сладост, свиленкаста текстура. Сертифициран органски канадски јаворов сируп Степен А: Темен богат вкус - стаклено шише пакување од 1 8,4 oz (250 ml). Стаклените шишиња се направени во Канада, а нашиот чист органски јаворов сируп е без конзерванси, вештачки ароми и адитиви за да се осигура дека секоја серија е апсолутно совршена. И бидејќи е вегански, тој е чист јаворов сируп за секоја кујна! Нашите шишиња со јаворов сируп се рециклираат за да помогнат светот да биде чист!
Детали за производот:
Направено во Канада
Сертифициран јаворов сируп, органски чист, со сите природни состојки. Пријатен кон веганите, не-ГМО и без глутен, без конзерванси, адитиви и вештачки вкусови.
АВТЕНТИЧНО пакување - Ништо не е блиску до јаворовиот сируп од Канада со најдобар квалитет.
БОГАТ ВКУС - 100 проценти чист и вкусен канадски јаворов сируп погоден за безглутенска, вегетаријанска и веганска исхрана.
Без глутен, веган. БЕЗ адитиви, БЕЗ конзерванси и БЕЗ вештачки ароми.
УПОТРЕБА - Поздрава алтернатива на медот, рафинираниот шеќер и другите засладувачи. Добиен е од мали локални фарми кои произведуваат чист јаворов сируп повеќе од еден век.
ПРИРОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ - Органски јаворов сируп со автентичен вкус на јаворов сируп, совршен за палачинки, вафли, јогурт, овесна каша, скара сосови, глазури, печење, десерти и многу повеќе.


Придобивки од конзумирањето на нашиот органски јаворов сируп:
Поради своите антиоксидантни компоненти, има својства против рак, бактерии и дијабетес.
Ја ограничува пролиферацијата на клетките на ракот, бидејќи е чист јаворов сируп, постојат индикации кои ја покажуваат неговата способност да ги ограничи канцерогените клетки во белите дробови и простатата, како и, во помала мера, ракот на дебелото црево, дојката и мозокот.
Ја подобрува исхраната, поради неговите карактеристики и состав, јаворовиот сируп е многу добра алтернатива за замена на кафеавиот шеќер, белиот шеќер, сирупот од пченка и медот.
Јаворов сируп е вид на засладувач што се прави од сок од шеќерен јавор, црн јавор или црвен јавор. Јаворовиот сируп содржи вода, шеќер, минерални соли и природен вкус на јавор, кој може да варира во зависност од дрвото, почвата каде што е засадено, како и ѓеографскиот регион каде што е засадено. Процесот на вадење се врши со пластични цевки кои се поставуваат во текот на зимата, при што се вади и се собира жалфија која почнува да се крева до стеблата со зголемување на температурата.
Нашиот органски јаворов сируп Nokomis доаѓа од Канада и се екстрахира во средината на сезоната на жетва, така што неговата боја е малку потемна, неговиот вкус е поинтензивен и неговата конзистентност е погуста. Што го прави совршена состојка за употреба во рецепти за глазури, винегрети, ароматизирање или засладување на вашите омилени десерти. Органскиот јаворов сируп има голема хранлива вредност и својства како што се:
Содржи антиоксиданси – Во таа смисла, го забавува стареењето на клетките, и органски и надворешно.
Содржи антиинфламаторни компоненти – Јаворовиот сируп може да се користи за ублажување на болката на различни нивоа поради неговиот антиинфламаторен капацитет.
Содржи калиум – Тој е храна многу богата со калиум, која е препознатлива по способноста да го стабилизира отчукувањата на срцето и да ги интегрира клетките на телото.
Содржи манган - придонесува за генерирање антиоксидантна одбрана, формирање на коски, регенерација на оштетените мускули и правилна функција на мозокот.
Содржи витамин Б2 - го помага метаболичкиот процес и доброто варење.
Содржи цинк - му помага на имунолошкиот систем преку подобрување на нашата одбрана од болести.
Анти-канцер - Може да се поврзе со овој тип на соединенија, бидејќи поради присуството на антиоксиданси во неговиот состав, се класифицира како опција за клеточна заштита.
Јаворовиот сируп е без глутен.
Погоден е за вегани.
Органска сертификација на USDA и нејзината перуанска хомологација доделена од CERES.
Пакување: 1000мл.

1,440.00 0.00 ден.
слика од Јаворов сируп 250мл. Амбер На Залиха
Јаворов сируп 250мл. Амбер
Сакате да го направите вашиот оброк сладок и вкусен? Тука е Nokomis 100% чист јаворов сируп направен со чист екстракт од јавор, со богат и автентичен вкус, прекрасна сладост, свиленкаста текстура. Сертифициран органски канадски јаворов сируп Степен А: Темен богат вкус - стаклено шише пакување од 1 8,4 oz (250 ml). Стаклените шишиња се направени во Канада, а нашиот чист органски јаворов сируп е без конзерванси, вештачки ароми и адитиви за да се осигура дека секоја серија е апсолутно совршена. И бидејќи е вегански, тој е чист јаворов сируп за секоја кујна! Нашите шишиња со јаворов сируп се рециклираат за да помогнат светот да биде чист!
Детали за производот:
Направено во Канада
Сертифициран јаворов сируп, органски чист, со сите природни состојки. Пријатен кон веганите, не-ГМО и без глутен, без конзерванси, адитиви и вештачки вкусови.
АВТЕНТИЧНО пакување - Ништо не е блиску до јаворовиот сируп од Канада со најдобар квалитет.
БОГАТ ВКУС - 100 проценти чист и вкусен канадски јаворов сируп погоден за безглутенска, вегетаријанска и веганска исхрана.
Без глутен, веган. БЕЗ адитиви, БЕЗ конзерванси и БЕЗ вештачки ароми.
УПОТРЕБА - Поздрава алтернатива на медот, рафинираниот шеќер и другите засладувачи. Добиен е од мали локални фарми кои произведуваат чист јаворов сируп повеќе од еден век.
ПРИРОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ - Органски јаворов сируп со автентичен вкус на јаворов сируп, совршен за палачинки, вафли, јогурт, овесна каша, скара сосови, глазури, печење, десерти и многу повеќе.
 
Придобивки од конзумирањето на нашиот органски јаворов сируп:
Поради своите антиоксидантни компоненти, има својства против рак, бактерии и дијабетес.
Ја ограничува пролиферацијата на клетките на ракот, бидејќи е чист јаворов сируп, постојат индикации кои ја покажуваат неговата способност да ги ограничи канцерогените клетки во белите дробови и простатата, како и, во помала мера, ракот на дебелото црево, дојката и мозокот.
Ја подобрува исхраната, поради неговите карактеристики и состав, јаворовиот сируп е многу добра алтернатива за замена на кафеавиот шеќер, белиот шеќер, сирупот од пченка и медот.
Јаворов сируп е вид на засладувач што се прави од сок од шеќерен јавор, црн јавор или црвен јавор. Јаворовиот сируп содржи вода, шеќер, минерални соли и природен вкус на јавор, кој може да варира во зависност од дрвото, почвата каде што е засадено, како и ѓеографскиот регион каде што е засадено. Процесот на вадење се врши со пластични цевки кои се поставуваат во текот на зимата, при што се вади и се собира жалфија која почнува да се крева до стеблата со зголемување на температурата.
Нашиот органски јаворов сируп Nokomis доаѓа од Канада и се екстрахира во средината на сезоната на жетва, така што неговата боја е малку потемна, неговиот вкус е поинтензивен и неговата конзистентност е погуста. Што го прави совршена состојка за употреба во рецепти за глазури, винегрети, ароматизирање или засладување на вашите омилени десерти. Органскиот јаворов сируп има голема хранлива вредност и својства како што се:
Содржи антиоксиданси – Во таа смисла, го забавува стареењето на клетките, и органски и надворешно.
Содржи антиинфламаторни компоненти – Јаворовиот сируп може да се користи за ублажување на болката на различни нивоа поради неговиот антиинфламаторен капацитет.
Содржи калиум – Тој е храна многу богата со калиум, која е препознатлива по способноста да го стабилизира отчукувањата на срцето и да ги интегрира клетките на телото.
Содржи манган - придонесува за генерирање антиоксидантна одбрана, формирање на коски, регенерација на оштетените мускули и правилна функција на мозокот.
Содржи витамин Б2 - го помага метаболичкиот процес и доброто варење.
Содржи цинк - му помага на имунолошкиот систем преку подобрување на нашата одбрана од болести.
Анти-канцер - Може да се поврзе со овој тип на соединенија, бидејќи поради присуството на антиоксиданси во неговиот состав, се класифицира како опција за клеточна заштита.
Јаворовиот сируп е без глутен.
Погоден е за вегани.
Органска сертификација на USDA и нејзината перуанска хомологација доделена од CERES.
Пакување: 250мл.

440.00 0.00 ден.
слика од Јаворов карамел 110мл На Залиха
Јаворов карамел 110мл
Нашиот јаворов карамел има прекрасна конзистентност на мазна, вкусна карамела со неверојатниот пресврт на јавор.
Вкусно како намаз или сладок додаток на сладолед, јогурт и сите ваши омилени десерти!
Пакување: 110мл.

120.00 210.00 ден.