Maya Gold

Маја Голд е меѓународен снабдувач на големо, увозник и трговец на органски состојки и производи за прехранбената индустрија. Ние нудиме широк асортиман на најдобрите органски производи и состојки добиени од најодржливи извори. Органските производи од агава и кокос се нашите ѕвездени производи, но не само тоа!

Агаве шеќер 300г;
390.00 0.00 ден.
Кокосово млеко во прав 250г;
690.00 0.00 ден.
Спирулина 200 таблети;
690.00 0.00 ден.
Кокосов сируп темен 350г;
490.00 0.00 ден.
Кокосов сируп светол 350г;
490.00 0.00 ден.
Агаве сируп светол 350г;
390.00 0.00 ден.
Пченична трева во прав 175г;
620.00 0.00 ден.
Какао во прав 200г;
380.00 0.00 ден.
Кокосов крем 400мл;
290.00 0.00 ден.
Агаве шеќер 300г
Нудиме шеќер во прав, суров шеќер и рафиниран агаве шеќер за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски шеќер од агаве подолу.
Шеќерот од агаве во прав се добива со ситно мелење гранулиран шеќер од агаве во фин прав. Како и гранулираните шеќери од агаве, тој е приближно 40% посладок од обичниот шеќер и лесно се раствора. Во индустриските рецепти, шеќерот во прав од агаве се користи во производството на кондиторски производи со тврда текстура, печива со тврда текстура и сè друго што конкретно бара засладувач во прав.
Шеќерот од агаве може да се користи како состојка за печива, преливи, маринади, намази и друго.
Пакување: 300г.

390.00 0.00 ден.
Кокосово млеко во прав 250г
Органското кокосово млеко во прав е млеко во прав без лактоза направено од свежо цедено кокосово млеко. Се подложува на процес на хомогенизација и се суши со прскање, оставајќи зад себе фин прав.
Кокосовото млеко во прав може да се реконституира во кокосово млеко со целосен вкус, со едноставно додавање вода. Исто така е одличен додаток во пијалоци како кафе, чај или смути, како и во готвењето.
Органското кокосово млеко во прав може да се користи како состојка за сладолед, сосови, супи и кари, печива, смути и друго.
Пакување: 250г.

690.00 0.00 ден.
Спирулина 200 таблети
Органските таблети спирулина се направени од прав од спирулина. Спирулината е природна зелено-сина алга која се наоѓа во свежите и солените води. Алгите се мијат и сушат и потоа се мелат во ситен прав, по што се прават таблети.
Спирулината е една од најгустите намирници на земјата. Има моќни антиоксидантни и антиинфламаторни својства. Поседувањето на овој додаток во форма на таблети им олеснува на потрошувачите да ја вклучат оваа суперхрана во нивната секојдневна рутина.
Пакување: 100г.

690.00 0.00 ден.
Кокосов сируп темен 350г
Нудиме Light кокос и сируп од темно кокос за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски сируп од кокос подолу.
Органскиот сируп од темен кокос се прави со разредување на кокосовата карамела направена од шеќер од цвет од кокос со вода за да се создаде густа течност со долг рок на траење. Тој е природен засладувач и е погоден за вегетаријанци и вегани. Тој е помалку филтриран од светлиот кокосов сируп. Оттука потемната боја.
Кокосовиот сируп може да се користи како состојка за печива, прелив за десерт и многу повеќе... Најопштата примена е да се наполни во пластични шишиња за цедење за малопродажба.
Пакување: 350г.

490.00 0.00 ден.
Кокосов сируп светол 350г
Нудиме Light кокос и сируп од темно кокос за да одговараат на сите ваши потреби. Можете да најдете повеќе информации за нашиот органски сируп од кокос подолу.
Органскиот, лесен кокос сируп се прави со разредување на кокосовата карамела направена од шеќер од кокосови цветови со вода за да се создаде густа течност со долг рок на траење. Тој е природен засладувач и е погоден за вегетаријанци и вегани.
Кокосовиот сируп може да се користи како состојка за печива, прелив за десерт и многу повеќе.
Пакување: 350г.

490.00 0.00 ден.
Агаве сируп светол 350г

Сирупот Light Agave е природен засладувач со фруктоза, извлечен од Agave Salmeana, растението сина агава во Мексико. Сирупот се собира од јадрото на растението агава, кое може да тежи некаде од 23 до 70 килограми. По отстранувањето на листовите на растението, сокот се извлекува, се филтрира и се загрева за да се добие сируп од агава. Тој е 1,4 пати посладок од рафинираниот шеќер и има речиси половина од количината на јаглени хидрати калории.
Сирупот од агаве може да се користи како состојка за печива, пијалоци, слатки, прелив за десерт и друго.

Пакување: 350г.

390.00 0.00 ден.
Пченична трева во прав 175г
Нашиот органски прашок од пченица е направен од растенија од пченица кои се собираат во средината на нивниот циклус на раст и потоа се транспортираат во органски сертифициран објект за дехидрација. Содржината на влага се намалува за 4% користејќи метод на лиофилизација и се меле во фин прашок од пченица. Овој процес го зачувува хранливиот интегритет на растението.
Пченичната трева е одличен извор на минерали, со богатство на магнезиум во содржината на хлорофил, калциум, бакар и фосфор. Пченичната трева содржи значителен дел од есенцијални витамини вклучувајќи ги витамините Б1, Б2, Б6 и Б9. Една порција сок од пченична трева е приближно еднаква на килограм и пол лиснат зелен зеленчук.
​Органскиот прав од пченица може да се користи како состојка за сокови и смути, како додаток во исхраната и друго.
Пакување: 175г.

620.00 0.00 ден.
Какао во прав 200г
Органското сурово какао во прав се добива со ладно цедење печени зрна какао и потоа мелење во ситен прав. Овој процес ја отстранува речиси целата маснотија од зрното какао, оставајќи силен, богат и горчлив вкус. Какаото е одличен извор на антиоксиданси како што се процијанидините и флавоноидите.
Какаото во прав може да се користи како состојка за печива, производство на чоколади, пијалоци како што се смути и шејкови и друго.
100% органски какао во прав. Богата со протеини, железо, магнезиум, флавоноиди, антиоксиданси и незаситени масти, непреработеното зрно какао изобилува со здрави состојки.
Покрај класичен пијалок од какао, можете да подготвите многу други работи со сирово какао, како што се енергетски топчиња или прелив за мусли.
Пакување: 200г.

380.00 0.00 ден.
Кокосов крем 400мл
Органскиот крем од кокос Maya Gold е богато кокосово млеко кое се прави со ладно цедење на чистото кокосово месо и потоа одвојување на маслото така што ќе остане само кремот од кокос. Кремот потоа се разредува со вода и се меша за да се создаде хомогенизирана супстанција. Кокосовиот крем е одлична млечна замена без лактоза. Користете го во сосови, кари, смути и друго или пијте го како ладен пијалок. 
Погоден за вегани.
Чувајте го во фрижидер кога ќе се отвори.
Пакување: 400мл.

290.00 0.00 ден.